Bajka Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny do słuchania

autor: Tomasz Duszyński czyta: Jarosław Boberek

Wszyscy znamy historię Śpiącej Królewny. Ta wersja odbiega jednak od oficjalnej... Oto w sprawę zaginięcia młodej królewny zaangażowany zostanie słynny Detektyw Ząbek!

Czy najsłynniejszy detektyw w Magicznym Jorku zdoła znaleźć dziewczynę, zanim ta natknie się na jakieś wrzeciono? Czy asystent-leniwiec, przewrotnie zwany Błyskawicą, mu w tym pomoże? A może to on skrywa tajemnicę, która umożliwi pokonanie klątwy Złej Wróżki?

Kliknij i posłuchaj kontynuacji historii w

czas trwania: 33 minut
Poznaj też klasyczną wersję bajki
Śpiąca Królewna
Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny

Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny – audiobook

Czy interesowała Cię kiedyś praca detektywa? Teraz masz okazję współpracować z jednym z nich! W tym audiobooku poznasz Detektywa Ząbka, któremu możesz towarzyszyć podczas rozwiązywania zagadki tajemniczego zaginięcia Śpiącej Królewny. Sprawa brzmi ekscytująco, prawda? Dobrze przygotuj się więc na to słuchowisko – usiądź wygodnie i zaopatrz się w ulubione smakołyki. Dowiedz się, w jakich okolicznościach zniknęła dziewczyna i śledź na bieżąco poczynania bohatera. Czy uda mu się odnaleźć królewnę? Odkryj to, słuchając historii do samego końca!

Kim jest Detektyw Ząbek?

Zastanawiasz się, kim właściwie jest Detektyw Ząbek? Jeśli nie znasz go jeszcze z innych audiobooków, chętnie opowiem Ci o nim co nieco. Ten przesympatyczny bohater ma własne biuro detektywistyczne przy ulicy Dobrej Wróżki 13. Jego praca jest jego największą pasją. Nie wierzy on w przesądy, jest bardzo pomocny i zwykle pełen dobrego humoru. Ma na koncie wiele sukcesów. Udało mu się rozwiązać już trudne sprawy dla wielu znanych postaci, a zdjęcia z zadowolonymi klientami kolekcjonuje na swojej ścianie. Z tej historii na pewno też dowiesz się, komu detektyw zdołał już pomóc. W pracy towarzyszy mu pomocnik, Antoni Leniwiec, którego Ząbek przewrotnie nazywa „Błyskawicą”. W tym audiobooku wspólnie rozwiązują oni zagadkę związaną z zaginięciem Śpiącej Królewny.

Współczesna wersja Śpiącej Królewny

Jeśli dobrze znasz baśń o Śpiącej Królewnie, koniecznie poznaj jej współczesną wersję. Czym różni się ona od tej tradycyjnej? Przede wszystkim tym, że opowieść autorstwa Tomasza Duszyńskiego rozgrywa się w czasach współczesnych – bohaterowie dobrze znają takie wynalazki, jak telefon i Internet. Audiobook pod tytułem Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny jest jednak pełen niespodziewanych zwrotów akcji i trzeba przyznać, że są one dość magiczne i tajemnicze. Ja nie słyszałem wcześniej o przedziwnym „proszku pierdzioszku”, który pozwala na szybką teleportację do dowolnego miejsca, a Ty? Czy może mieć on znaczenie w sprawie zaginięcia księżniczki? Przekonaj się!

Streszczenie audiobooka Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny

Nie wiesz, czy to właśnie tej historii wysłuchać tym razem? Opowiem Ci, o czym jest, a wtedy łatwiej będzie Ci zdecydować. Głównym bohaterem audiobooka jest Detektyw Ząbek. Wraz ze swoim pomocnikiem ma on na koncie sporo rozwiązanych i ważnych zagadek. Pewnego dnia do jego biura trafia sprawa zaginięcia Śpiącej Królewny. Przychodzi z nią Dobra Wróżka, matka chrzestna dziewczyny. Okazuje się, że 16 lat temu Zła Wróżka rzuciła klątwę na księżniczkę, mszcząc się na jej rodzicach. W związku z tym okropnym czarem teraz grozi jej ogromne niebezpieczeństwo. Dodatkowo Śpiąca Królewna znika właśnie w dzień swoich 16. urodzin. Czy Detektyw Ząbek zdąży znaleźć ją, zanim ta napotka na swojej drodze wrzeciono? Jeśli ukłuje się w palec, to przecież zaśnie aż na 100 lat! Kto pomoże bohaterowi rozwiązać sprawę jej zaginięcia? Musisz koniecznie poznać szczegóły tej historii!

Audiobooki to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu

Bajki do słuchania to bardzo wartościowy wypełniacz wolnego czasu. Przesympatyczni bohaterowie na pewno wprowadzą dziecko w dobry humor. Ta opowieść jednak nie tylko bawi, ale i uczy. Poznając audiobook Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny, można ćwiczyć wyobraźnię i logiczne myślenie. Przy okazji można też zapamiętać mnóstwo nowych słów i rozwijać swoją kreatywność. W audiobooku poruszany jest także wątek Internetu i zagrożeń płynących z jego użytkowania. Czy jednak może być on pomocny w rozwiązaniu sprawy zaginięcia Śpiącej Królewny? O tym trzeba przekonać się samodzielnie.

Co więcej, historii o Ząbku bardzo przyjemnie się słucha, a to dzięki aktorowi Jarosławowi Boberkowi, który rewelacyjnie interpretuje tę bajkę. Podkład muzyczny oraz efekty dźwiękowe umilają słuchanie audiobooka i dodatkowo pobudzają wyobraźnię. Takie słuchowisko to zatem świetny pomysł na spędzanie czasu w towarzystwie rówieśników lub popołudniowe leniuchowanie z ulubioną przytulanką.

Posłuchaj audiobooka o Detektywie Ząbku!

Serdecznie zachęcam Cię do wysłuchania tej ciekawej historii! Zastanawiasz się, czy dziewczyna się odnajdzie? Czy rozwiązanie zagadki opisanej w audiobooku może być dziełem przypadku? Zaginięcie Śpiącej Królewny nie jest łatwą sprawą, ale całe szczęście trafiło w dobre ręce. Detektyw Ząbek da z siebie wszystko, by historia skończyła się dobrze.

A może pójdziesz w jego ślady i spróbujesz samodzielnie rozwikłać jakąś zagadkę? Pomyśl, gdzie może znajdować się zabawka, która niespodziewanie zniknęła w gąszczu innych maskotek. Może rodzicom zapodział się gdzieś pilot od telewizora? Koniecznie zajmij się tą sprawą! Możesz nawet założyć swój własny dziennik detektywa!

Sprawdź również:

Cyfrowe Szaty Króla

Czerwony Kapturek: sprawa domokrążcy

Więcej
© 2019 | Maspex