Bajka Śpiąca Królewna do słuchania

autor: Bracia Grimm czyta: Agnieszka Więdłocha

Władcy pewnej szczęśliwej krainy urodziło się długo wyczekiwane dziecko – córeczka Rosalinda. Z okazji chrzcin królewska para wyprawiła huczną uroczystość, na której honorowymi gośćmi było dwanaście dobrych wróżek. Każda z nich obdarowała dziewczynkę cechami, które w przyszłości miały uczynić z niej piękną i mądrą kobietę. Król i królowa nie zaprosili jednak trzynastej wróżki, a ta pojawiając się niespodziewanie na uroczystości, rzuciła na małą królewnę straszną klątwę. W piętnaste urodziny Rosalinda miała ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Czy klątwa się spełniła?

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 19 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Detektyw Ząbek i sprawa Śpiącej Królewny
Śpiąca Królewna

Śpiąca Królewna – audiobook

Na dziś przygotowałem dla Ciebie kolejną wspaniałą historię. To audiobook pod tytułem Śpiąca Królewna! Pierwotną wersję tej baśni napisał Charles Perrault, a swoją interpretację przekazywanej z pokolenia na pokolenie opowieści stworzyli także słynni Bracia Grimm. Do wspólnego słuchania możesz zaprosić rodzeństwo lub inne bliskie Ci osoby. Zdecydowanie fajniej jest razem z innymi odkrywać niesamowite zdarzenia z fantastycznych krain. Znajdź wygodne miejsce do słuchania i zaczynamy!

Dla kogo jest ten audiobook?

Tę oraz inne bajki do słuchania Kubuś przygotował dla wszystkich dzieci, które uwielbiają odkrywać pełne emocji historie. Choć to starsze dzieci lepiej zrozumieją ich sens, audiobooków mogą słuchać nawet kilkulatki. Dzięki temu już od najmłodszych lat będą one obyte ze wspaniałym światem wyobraźni. Warto zaznaczyć, że pierwszą wersję baśni pod tytułem Śpiąca Królewna napisał Charles Perrault. Przedstawiona przez Kubusia interpretacja przystosowana jest do wieku dzieci. Wszystko po to, by mogli jej słuchać nawet najmłodsi!

Audiobook o Śpiącej Królewnie jest dla tych, którzy jadą autem z opiekunami, układają puzzle, bawią się z rówieśnikami lub zasypiają. Dlaczego? Bo zawsze jest dobry czas na interesujące historie do słuchania! Stanowią one świetną alternatywę książek, która sprawdza się wtedy, gdy rodzice nie mają akurat czasu na czytanie.

Streszczenie audiobooka Śpiąca Królewna

Akcja opowieści inspirowanej baśnią Charles’a Perrault toczy się w szczęśliwej krainie, którą rządzili kochani przez lud władcy – mądrzy i sprawiedliwi. Oprócz poddanych w królestwie żyło też 12 dobrych wróżek, a także jedna zła, o której nie mówiono zbyt często. Pewnego dnia na świat przyszło również dziecko królewskiej pary. Dla upragnionej córeczki, której nadano imię Rosalinda, wyprawiono cudowne przyjęcie z okazji chrzcin. Na ucztę zaproszono wielu gości, a w tym innych monarchów i 12 dobrych wróżek. Wspaniałą uroczystość przerwała jednak zła wróżka, bardzo rozgniewana faktem, że i ona nie otrzymała zaproszenia. W akcie zemsty rzuciła na malutką dziewczynkę okropną klątwę. Jaką? Królewna, skończywszy 15 lat, miała bowiem ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Król rozkazał zniszczyć wszystkie wrzeciona w królestwie, jednak czy to wystarczyło, by uchronić ukochaną córeczkę? Jak potoczyła się ta historia inspirowana baśnią Charles’a Perrault? Dowiedz się tego, słuchając audiobooka pod tytułem Śpiąca Królewna!

Czego uczy audiobook o Śpiącej Królewnie?

Bajki do słuchania to wspaniała forma rozrywki, która zachęca do używania wyobraźni. To doskonała zabawa niewymagająca ciągłego wpatrywania się w ekran – wystarczy zamknąć oczy i dać się ponieść fantazji. Audiobook Śpiąca Królewna to interpretacja baśni, którą Charles Perrault napisał ponad 300 lat temu! Choć jest to niezwykle stara opowieść, ukazuje ona walkę dobra ze złem w ponadczasowy sposób. Postać królewicza, która pojawia się w historii o Śpiącej Królewnie pokazuje, że odwaga jest dobrym sprzymierzeńcem w osiąganiu sukcesu. Ponadto opowiadanie czytane przez aktorkę Agnieszkę Więdłochę jest doskonale zinterpretowane i może być pierwszym prawdziwym spotkaniem dziecka z kulturą.

Poznaj historię Śpiącej Królewny i inne audiobooki od Storytel!

Opowieści o Śpiącej Królewnie inspirowanej oryginałem Charles’a Perrault posłuchasz wygodnie na kubus.pl – we współpracy ze Storytel. Zaproś do wspólnego spędzania czasu siostrę, brata lub przyjaciół i wspólnie odkryjcie losy Rosalindy. Dowiedz się, co się stanie, gdy w końcu nadejdzie dzień 15. urodzin księżniczki. Czy klątwa Złej Wróżki się spełni? Zdradzę Ci, że wszystko zatrzyma się w miejscu – koniecznie sprawdź, z jakiego powodu! Pamiętaj, by audiobooka na postawie baśni Śpiąca Królewna Charles’a Perrault wysłuchać do samego końca, bo Kubuś ma dla Ciebie wiadomość i małe zadanie. Możesz wykonać je wspólnie ze starszym rodzeństwem, dziadkami lub rodzicami.

Czy wiesz, że od Storytel na stronie kubus.pl jest jeszcze mnóstwo innych ciekawych audiobooków, które warto poznać? Może następnym razem skusisz się na bajkę z serii o Detektywie Ząbku, miłą dobranockę lub inną z klasycznych baśni?

Sprawdź również inne bajki: Audiobook Wars i Sawa

Więcej
© 2019 | Maspex