Bajka Czerwony Kapturek – Sprawa domokrążcy do słuchania

autor: Barbara Supeł czyta: Olga Bończyk

Mówią, że Czerwony Kapturek mieszka w książkach – ale nie warto wierzyć w takie bajki. Tak naprawdę Czerwony Kapturek mieszka przy ulicy Słonecznej, w środkowym bloku, w pierwszej klatce, na czwartym piętrze, pod numerem trzydziestym czwartym.

A co z wilkiem? Cóż, te w blokach raczej nie występują... Niekiedy jednak zamiast nich pojawia się ktoś równie groźny - naciągacz! Czy Czerwony Kapturek i jej Babcia poradzą sobie z nieuczciwym sprzedawcą?

Kliknij i posłuchaj kontynuacji historii w

czas trwania: 30 minut
Poznaj też klasyczną wersję bajki
Czerwony Kapturek
Czerwony Kapturek – Sprawa domokrążcy

Czerwony Kapturek. Sprawa domokrążcy – audiobook

Czy bohaterowie fantastycznych opowieści mogą mieszkać w prawdziwym świecie? Okazuje się, że tak! Czerwony Kapturek. Sprawa domokrążcy to audiobook, który do złudzenia przypomina baśń autorstwa Braci Grimm… Opowiada o dziewczynce zwanej Czerwonym Kapturkiem oraz jej babci. W opowiadaniu nie ma co prawda wilka, ale jest naciągacz – równie straszny, bo bardzo nieuczciwy. Co jeszcze łączy te dwie historie? Koniecznie zapoznaj się z tym słuchowiskiem i oceń samodzielnie!

O czym jest audiobook Czerwony Kapturek. Sprawa domokrążcy?

W pewnym bloku mieszka rezolutna dziewczynka, za którą wprost przepadają wszyscy sąsiedzi. Któregoś dnia Czerwony Kapturek, bo tak właśnie każdy ją nazywa, wybiera się sam na zakupy do supermarketu. Babcia daje mu listę produktów, które musi kupić, a przy tym zabrania wydawać pieniędzy na słodycze. To bardzo poważna sprawa, bo jej wnuczka chce na nie przeznaczyć całe swoje oszczędności! Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, aż dziewczynka przypadkowo pojawia się w alejce z landrynkami, gumami do żucia i innymi pysznościami. W pobliżu czeka na nią jeszcze jedno zagrożenie – Grzegorz Wilk, doradca klienta. Mężczyzna zachowuje się dość podejrzanie, a w dodatku wprasza się na wizytę do mieszkania babci! Czy to on jest właśnie tytułowym domokrążcą? Jak bohaterki audiobooka poradzą sobie z tą sprawą?

Posłuchaj bajki pt. Czerwony Kapturek. Sprawa domokrążcy!

Serdecznie zachęcam Cię do zapoznania się z tą historią! Muzyka oraz efekty dźwiękowe, które usłyszysz w tle, dodatkowo pobudzają wyobraźnię, czyniąc bajkę jeszcze ciekawszą. Audiobook pod tytułem Czerwony Kapturek. Sprawa domokrążcy pomoże Ci zrozumieć, że nawet w codziennych sytuacjach warto kierować się rozsądkiem. Śledząc poczynania bohaterów, zauważysz także, że nieuczciwość zawsze spotyka się z konsekwencjami. Opowiadanie pokazuje również, że w kontaktach z nieznajomymi zawsze trzeba być ostrożnym. Treść audiobooka możesz odkryć wspólnie ze swoimi dziadkami. Być może wszyscy wyciągniecie z niego cenną lekcję!

Sprawdź również:

Cyfrowe Szaty Króla

Audiobook Nowe Szaty Króla

Więcej
© 2019 | Maspex