Bajka Czerwony Kapturek do słuchania

autor: Bracia Grimm czyta: Anna Cieślak

Pewnego razu żyła sobie wesoła, mała dziewczynka, która tak często nosiła swój czerwony kapturek, że wszyscy nazywali ją Czerwonym Kapturkiem. Któregoś dnia mama wysyła córeczkę do chorej babci. Przestrzegła ją jednak, aby pod żadnym pozorem nie schodziła z wyznaczonej trasy, bo w lesie czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Dziewczynka postanowiła jednak zebrać kilka kwiatów dla babci i zupełnie zgubiła się w leśnej gęstwinie. W pewnym momencie na jej drodze stanął wilk…co stało się dalej? Dowiedz się, słuchając baśni Czerwony Kapturek!

Kliknij i posłuchaj kontynuacji historii w

czas trwania: 7 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Czerwony Kapturek - Sprawa domokrążcy
Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek – audiobook

Babcia, straszny wilk i dziewczynka w czerwonym kapturku to główni bohaterowie prezentowanej opowieści. Tę bajkę dla dzieci z pewnością słyszało już Twoje starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie. Czas i na Ciebie! A może chcesz tylko przypomnieć sobie tę historię Braci Grimm inspirowaną baśnią Charles’a Perrault? W Kubusiowej bibliotece audiobooków dostępna jest ona zupełnie za darmo! Możesz słuchać jej więc tyle razy, ile tylko zechcesz. Choć opowiadanie jest krótkie, warto wyposażyć się w smaczną przekąskę i schrupać ją podczas słuchowiska. Gdy już przygotujesz z rodzicami coś smacznego, rozsiądź się wygodnie i zaczynamy!

Audiobook Czerwony Kapturek – ponadczasowa baśń dla młodszych i starszych

Opowiadania do słuchania to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Samodzielnie, wraz z rodzeństwem lub z grupą przyjaciół można poznawać niesamowite przygody fantastycznych bohaterów. Dzięki nim łatwiej jest zrozumieć świat, który nas otacza. W bibliotece Kubusia, powstałej we współpracy ze Storytel znajdziesz wiele dostępnych za darmo historii. Audiobook Czerwony Kapturek to interpretacja baśni, którą Charles Perrault opisał bardzo dawno temu. Wiesz, że już ponad 300 lat minęło od powstania oryginału? Jednak między innymi dzięki Braciom Grimm bajka przetrwała aż do dziś!

Kim był Charles Perrault?

Jest to autor pierwotnych wersji wielu znanych dzisiaj opowieści. Oprócz Czerwonego Kapturka napisał on także takie bajki, jak między innymi Śpiąca Królewna, Kot w Butach czy Tomcio Paluch. Dzięki temu, że Charles Perrault spisywał historie wywodzące się z ludowych baśni, mogły one przetrwać kolejne pokolenia. To właśnie też z tego względu później Bracia Grimm mogli uwzględnić je w swoich zbiorach i opublikować je dla wielu czytelników. Na podstawie baśni spisanych przez Charles’a Perrault powstało również wiele współczesnych bajek dla dzieci oraz wydań w formie audiobooków za darmo – takich, jak to słuchowisko.

Czerwony Kapturek – audiobook nie tylko na deszczowe dni

Wyjątkowe opowieści warto poznawać nie tylko wtedy, gdy pogoda za oknem jest bardzo nieprzyjemna. Słuchanie baśni może być świetną alternatywą dla książek, gdy rodzice nie mają czasu na czytanie. Bajka pod tytułem Czerwony Kapturek to audiobook za darmo, który sprawdzi się m.in. w podróży samochodem, gdy opiekunowie będą mogli na bieżąco wyjaśniać niezrozumiałe kwestie. Przy historiach do słuchania można się zrelaksować, więc będą one odpowiednie także na dobranoc lub przy popołudniowym odpoczynku. Czerwony Kapturek to audiobook dla dzieci, które nie lubią się nudzić. Będzie idealny jako tło do zabawy!

Streszczenie Czerwonego Kapturka

Główną bohaterką tej opowieści Charles’a Perrault jest mała dziewczynka, która ma za zadanie odwiedzić chorą babcię. Dziecko wybiera się na wyprawę samo, ponieważ nie ma rodzeństwa. Na szczęście droga do domku babuni jest krótka, a w dodatku prowadzi niemal pod same drzwi. Dzień jest tak piękny, że Czerwony Kapturek ma ochotę stworzyć dla ukochanej staruszki śliczny bukiecik. Zbierając kwiatki, dziewczynka zbacza jednak z wyznaczonej przez mamę trasy i zanim się orientuje, gubi się w lesie. W dodatku spotyka tam wilka. To, jak dalej potoczyła się ta historia, musisz odkryć już samodzielnie!

Jaki przekaz niesie bajka o Czerwonym Kapturku?

O czym tak naprawdę mówi ta historia inspirowana baśnią Charles’a Perrault? Bajka o Czerwonym Kapturku porusza takie tematy jak strach i ostrożność w stosunku do nieznajomych. Śledząc poczynania dziewczynki, dziecko przyswaja wiedzę, że nie należy ufać obcym, ponieważ trudno odróżnić, kto rzeczywiście ma dobre intencje. Co więcej, historia pokazuje, że warto słuchać rodziców, gdy dzielą się radami.

Co dziecko może zyskać, słuchając bajek? Podobnie do książek opowieści w formie audiobooków za darmo przyczyniają się do poszerzania zasobów słownictwa. Co więcej, mogą pomów rozwijać także wyobraźnię oraz kreatywność. Dzięki dawaniu dzieciom możliwości przeżywania przygód wraz z bohaterami mogą pomóc w kształtowaniu dojrzałości emocjonalnej.

Słuchaj audiobooków za darmo od Storytel!

Lubisz relaksować się lub bawić, odkrywając jednocześnie niesamowite przygody baśniowych bohaterów? Na kubus.pl, we współpracy ze Storytel znajduje się audiobook Czerwony Kapturek oraz inne bajki dostępne są za darmo. Jeśli dobrze znasz już tę historię na podstawie baśni Charles’a Perrault, pamiętaj, by następnym razem zapoznać się z jej współczesną wersją pod tytułem Czerwony Kapturek – Sprawa domokrążcy. Koniecznie porównaj je ze sobą! Czym różnią się te opowieści? Które elementy są do siebie podobne? Omów wszystko z rodzeństwem lub rodzicami!

Więcej
© 2019 | Maspex