Bajka Nowe Szaty Króla do słuchania

autor: Hans Christian Andersen czyta: Wiktor Zborowski

Przed wieloma laty żył pewien władca, który ponad wszystko cenił sobie piękne stroje. Pewnego razu do jego królestwa zawitali oszuści, podający się za utalentowanych krawców. Obiecali oni stworzyć dla władcy szatę obdarzoną magiczną mocą. Niezwykła tkanina miała pomóc królowi dobierać odpowiednich dworzan, bo tylko osoby obdarzone wielką mądrością mogły ją ujrzeć. Król z zachwytem przystał na propozycję. Co stało się dalej? Czy oszustwo umknęło uwadze władcy?

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 12 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Cyfrowe szaty Cesarza
Nowe Szaty Króla

Nowe szaty króla – audiobook

Miło znów Cię widzieć! Moja propozycja na dziś to audiobook pod tytułem Nowe szaty króla. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Tę bajkę możesz poznać, na przykład jadąc z rodzicami samochodem, bawiąc się lub spędzając czas ze znajomymi. Możesz także odpoczywać z opowieścią w tle po długim dniu w szkole. Fascynujących historii można słuchać w różnych sytuacjach, a przy tym ćwiczyć wyobraźnię i kreatywność. To nauka i zabawa w jednym! Świetnie, prawda?

O czym jest audiobook Nowe szaty króla?

Głównym bohaterem tej bajki do słuchania jest próżny król. Nie przykładał się on do swoich obowiązków, a jedynie nieustannie przymierzał nowe stroje. Pewnego dnia w mieście pojawili się oszuści, którzy podając się za wybitnych krawców, namówili władcę na drogie szaty. Wiedzieli oni bowiem o jego zamiłowaniu do pięknych ubrań i zaproponowali mu wyjątkowe, wprost magiczne tkaniny. Mieli je ujrzeć jedynie najmądrzejsi i najlepiej wykwalifikowani poddani… Musisz zatem posłuchać tego audiobooka i dowiedzieć się, czy naprawdę były one tak wspaniałe, jak wszyscy sądzili.

Czas poznać bajkę Nowe szaty króla!

Bardzo się cieszę, że chcesz poznać to opowiadanie. Audiobook pod tytułem Nowe szaty króla to nieco zabawna, ale i wartościowa opowieść, z której można się wiele nauczyć. Bajka pokazuje, że nie warto bezmyślne przytakiwać na słowa innych osób. Dobrze jest za to być szczerym, mieć swoje zdanie i odważnie je wyrażać. Dzięki temu można na przykład uchronić kogoś przed drwinami. Po wysłuchaniu audiobooka możesz porozmawiać o zachowaniu bohaterów ze swoimi rodzicami lub starszym rodzeństwem oraz wyjaśnić niezrozumiałe kwestie!

Sprawdź również: audiobook Brzydkie Kaczątko

 

Więcej
© 2019 | Maspex