Bajka Brzydkie Kaczątko do słuchania

autor: Hans Christian Andersen czyta: Marta Żmuda-Trzebiatowska

Pewnego upalnego dnia wykluło się długo oczekiwane stadko małych kaczątek. Mama kaczka, nie posiadając się z radości, od razu wyruszyła
z nimi do stawu. Szybko dostrzegła, że jedna z jej pociech jest zupełnie niepodobna do reszty potomstwa. Była znacznie większa od reszty kaczek
i na ich tle zwyczajnie brzydka. Szczególna brzydota kaczątka nie umknęła również uwadze innych zwierząt, które tak długo mu dokuczały, aż kaczątko postanowiło uciec z podwórka i poszukać nowych przyjaciół. Czy naszemu małemu bohaterowi udało się odnaleźć przychylne mu zwierzęta?

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 13 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Kudłaty Paskud
Brzydkie Kaczątko

Brzydkie kaczątko – audiobook

Cześć, tu Kubuś! Zastanawiasz się, jak słuchowisko przygotowałem dla Ciebie tym razem? To audiobook pod tytułem Brzydkie kaczątko na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. To historia pełna wzruszeń i zdarzeń, których zupełnie się nie spodziewasz! Mimo że powstała bardzo dawno temu, nadal cieszy się popularnością i jest chętnie odkrywana przez dzieci. Na pewno znają ją już Twoi rodzice, a także dziadkowie. Poznaj ją także i Ty, a następnie wymień się z najbliższymi spostrzeżeniami na jej temat. Możesz wyjaśnić z nimi także te kwestie, które były dla Ciebie niezrozumiałe. Koniecznie wysłuchaj audiobooka do końca, bo również ja przygotowałem dla Ciebie pytanie! To jak, możemy zaczynać?

Posłuchaj audiobooka pt. Brzydkie kaczątko!

Czy wiesz, że bajki do słuchania pomagają rozwijać wyobraźnię, kreatywność, a także słownictwo? To doskonała alternatywa dla książek, które czytają Ci rodzice lub dziadkowie. A może samodzielnie odkrywasz już nowe historie? Raz na jakiś czas możesz wysłuchać opowieści z biblioteki audiobooków Kubusia od Storytel. Znajdziesz w niej wiele wspaniałych opowiadań, takich jak Brzydkie kaczątko Hansa Christiana Andersena. Można zapoznać się z nimi w trakcie zabawy, albo w przerwie od nauki. Co Ty na to? Dobrym pomysłem jest także rysowanie podczas poznawania bajki. Może namalujesz dowolną scenę lub postać w taki sposób, w jaki sobie ją wyobrażasz? To bardzo ciekawe zadanie do wykonania wraz z przyjaciółmi lub rodzeństwem! Przekonasz się, że każdy z was na pewno zrobi je zupełnie inaczej. Audiobooki pozwalają także zrelaksować się i odprężyć. Usiądź lub połóż się wygodnie i wysłuchaj baśni Hansa Christiana Andersena o brzydkim kaczątku.

Streszczenie audiobooka Brzydkie kaczątko

Nie wiesz, czy to właśnie tę bajkę do słuchania włączyć tym razem? Opowiem Ci, o czym jest, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować. Brzydkie kaczątko to baśń, której autorem jest Hans Christian Andersen. Opowiada o losach pisklęcia, które – jak się później okazało – wcale kaczątkiem nie było. Od czego jednak wszystko się zaczęło? Już tłumaczę! Pewnego letniego dnia młodej kaczej mamie wykluły się pisklęta. Jedno z nich było znacznie większe od pozostałych i zupełnie niepodobne do swojego rodzeństwa. Potrafiło jednak doskonale pływać i w wodzie radziło sobie najlepiej. Inni mieszkańcy gospodarstwa nie skupiali się na jego zaletach, a jedynie wyśmiewali z powodu innego wyglądu. Ze względu na te wszystkie przykrości pisklę trzymało się na uboczu i było bardzo samotne, a gdy dorosło – postanowiło uciec. Czy w towarzystwie innych zwierząt zaznało spokoju? Jak potoczyły się jego losy? Koniecznie wysłuchaj audiobooka pt. Brzydkie kaczątko autorstwa Hansa Christiana Andersena!

Czego uczy historia o brzydkim kaczątku?

Domyślasz się pewnie, jak przykro było małemu bohaterowi tego audiobooka, gdy pozostałe zwierzęta mu dokuczały. Na pewno nie jest łatwo czuć się innym w swoim najbliższym otoczeniu. Brzydkie kaczątko jednak nigdy się nie poddało, a gdy dorosło, okazało się najpiękniejszym ptakiem w okolicy. Oznacza to, że prawdziwe piękno jest czasami niedostrzegalne na pierwszy rzut oka i nikogo nie należy oceniać po pozorach – jest to bardzo niesprawiedliwe.

Hans Christian Andersen napisał baśń pod tytułem Brzydkie kaczątko już niemal 200 lat temu, jednak nadal przekazuje ona ponadczasowe wartości. Przede wszystkim pokazuje, że okrutnymi słowami można sprawić innym ogromną przykrość. Każdy jest inny i nie ma w tym nic złego. Także i ludzie bardzo się od siebie różnią. Jedni mają rude włosy, a inni – brązowe, niektórzy noszą krótką fryzurę, a pozostali lubią zaplatać na długich włosach warkocze. Każdy również ubiera się we własnym stylu. Dzięki temu każdy z nas jest wyjątkowy!

Odkryj baśń Brzydkie kaczątko oraz pozostałe audiobooki od Storytel!

Słuchanie bajek to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Mogą one pozytywnie wpływać na rozwój emocjonalny dzieci, pomagać w zrozumieniu różnych sytuacji i otaczającego nas świata. Audiobook na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena Brzydkie kaczątko uczy akceptacji wobec tego, co wydaje się dziwne oraz wrażliwości na uczucia innych. Dodatkowo przekazuje ponadczasowe wartości, daje pozytywne wzorce i zapoznaje z wieloma emocjami. Każde dziecko powinno poznać tę opowieść!

Oprócz Brzydkiego kaczątka na stronie internetowej znajduje się także wiele innych propozycji ciekawych historii do słuchania. Warto zapoznać się z współczesną wersją baśni Hansa Christiana Andersena. Ten audiobook nosi nazwę Kudłaty paskud. Przedstawia on losy małego, brudnego pieska, którego Ania i Adaś znaleźli podczas spaceru z dziadkiem. Po wysłuchaniu można porównać go z oryginałem. A może znasz już losy tego kundelka? Spróbuj powiedzieć, jakie zauważasz podobieństwa, a jakie różnice między tymi dwoma opowiadaniami!

Sprawdź również:

Audiobook Królowa Śniegu

Audiobook Calineczka

Więcej
© 2019 | Maspex