Bajka Bazyliszek do słuchania

czyta: Cezary Pazura

Dawno temu, w Warszawie, żył sobie kowal. Jego dzieci – Maciuś i Halszka postanowiły pewnego dnia wyruszyć na rynek w poszukiwaniu przygód. Ojciec przestrzegł swoje pociechy przed zaczarowaną kamienicą, w której na nieproszonych gości czyhały ciemne moce. Podczas zabawy dzieci spotkały swojego psotnego kolegę Walusia Klepkę, który zaproponował wycieczkę do zakazanej kamienicy. Schodząc po schodach przeklętej budowli dzieci czuły, że popełniły straszny błąd. Jednak to co zobaczyły na samym jej dole przeszło ich wszelkie oczekiwania. Co to było? Wysłuchaj legendy o Bazyliszku!

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 20 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Bazyliszek - wersja współczesna
Bazyliszek

Bazyliszek – audiobook

Chcesz poznać historię pełną wprost niezwykłych przygód? W takim razie może wysłuchasz legendy o Bazyliszku? Ten audiobook zdecydowanie potrafi trzymać w napięciu. Warto poznać go wraz z przyjaciółmi lub rodziną i na bieżąco dzielić się z nimi swoimi przemyśleniami. Opowiadanie można odkryć także samodzielnie, na przykład podczas zabawy lub odpoczynku. Jak będzie w Twoim przypadku? Zdecyduj i jak najszybciej dowiedz się, kim jest tytułowy Bazyliszek i jak potoczyły się losy bohaterów tego audiobooka! Słuchaj do końca, bo mam do Ciebie ważne pytanie! Zaczynamy?

Legenda o Bazyliszku – streszczenie

Zastanawiasz się, czym właściwie są legendy? Chętnie Ci powiem! To fantastyczne opowieści, które najczęściej związane są z historią jakichś miejsc – miast lub wsi. Zwykle pełne są cudownych zdarzeń i niewiarygodnych postaci. Brzmi niebywale! Ludzie przekazują je sobie z pokolenia na pokolenie, więc może jest w nich ziarnko prawdy? Jak sądzisz? Ciekawe, jak jest w przypadku legendy o Bazyliszku, prawda?

Ten audiobook opowiada o niezwykłej przygodzie dzieci zdolnego rzemieślnika, który pracował w jednej z warszawskich kuźni. Pewnego dnia Maciuś i Halszka, bo tak właśnie nazywało się rodzeństwo, postanowili pójść pobawić się na rynek. Tata zabronił im jednak wchodzić do opuszczonej kamienicy w okolicach Krzywego Koła – miały tam pomieszkiwać straszliwe siły nieczyste. Zakaz był więc jak najbardziej zrozumiały. Przy jednym z kramów dzieci spotkały jednak dobrego kolegę, Walusia Klepkę. Chłopiec zachęcił je do zwiedzenia miejsc, przed którymi przestrzegał je ojciec. Maciuś i Halszka, skuszeni podobno ukrytymi tam skarbami, dali się namówić psotnemu koleżce i weszły razem z nim do zakazanej kamienicy. Wtedy dopadły je dreszcze… Czy słusznie? Co było w zaczarowanych piwnicach? Odkryj tę tajemnicę, słuchając audiobooka do końca!

Kim jest Bazyliszek?

Tytułowy bohater audiobooka to, jeśli wierzyć ówczesnym mieszkańcom Warszawy, potwór mieszkający w okolicach Krzywego Koła. Warszawiacy twierdzili, że przebywał on w piwnicach zakazanej kamienicy. Nazywany siłą nieczystą stanowił prawdziwy postrach miasta. Według niektórych był on jednak jedynie legendarną postacią – nie wszyscy wierzyli w jego istnienie. Jak było naprawdę? Koniecznie się dowiedz, słuchając legendy o Bazyliszku do samego końca!

Czy warto słuchać audiobooków?

Zdecydowanie warto! Dzięki bajkom do słuchania można się wiele nauczyć! Pomagają one poszerzać zasoby słownictwa oraz wspierają rozwój emocjonalny. Audiobooki, takie jak na przykład legenda o Bazyliszku, wpływają też na rozwój kreatywności i wyobraźni. Brak obrazu powoduje, że dzieci same tworzą w głowie wizerunek bohaterów czy też widok scenerii. Dodatkowo podkład muzyczny i efekty dźwiękowe umilają słuchanie i zmieniają słuchowisko w niezwykłe przeżycie. Co więcej, legendy pokazują także wzorce postępowania i są wartościowym źródłem wiedzy. Audiobook pod tytułem Bazyliszek uczy, że zdecydowanie warto słuchać rodziców, ponieważ ich rady często pozwalają uniknąć niebezpieczeństwa.

Poznaj audiobooka pod tytułem Bazyliszek!

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić wolny czas, polecam odkrywanie nowych, fascynujących historii. Legenda o Bazyliszku to audiobook, który zdecydowanie warto poznać. Można słuchać go w domu lub na przykład podczas przejazdu samochodem z rodzicami. Trwa on około 20 minut, więc idealnie nadaje się na średniej długości przejażdżkę. Taka podróż do świata wyobraźni przed snem sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci zasnąć. W bibliotece Kubusia na kubus.pl, powstałej we współpracy ze Storytel znajdziesz także wiele innych legend, takich jak między innymi Wars i Sawa lub Legenda o smoku Wawelskim. Którą z nich poznasz następnym razem? A może znasz już je wszystkie?

Sprawdź również:

Cyfrowe Szaty Króla

Czerwony Kapturek: sprawa domokrążcy

Więcej
© 2019 | Maspex