Bajka Tomcio Paluch do słuchania

autor: Bracia Grimm czyta: Kamil Kula

W bardzo ubogiej rodzinie pojawił się kolejny, siódmy już syn. Chłopiec był tak malutki, że rodzice długo obawiali się o jego zdrowie. Jednak bohater chował się zdrowo i pomimo drobnego wzrostu, był dzieckiem wesołym, żywiołowym, a przede wszystkim niezwykle mądrym. Dnie spędzał na zabawie ze starszymi braćmi, którym, ze względu na wrodzony spryt, zawsze przewodził. Pewnego dnia Tomcio zabłądził w ciemnym lesie, a jedynym schronieniem okazał się majaczący w oddali dom. Kogo tam spotkał? Dowiedz się, wysłuchując bajki „Tomcio Paluch”.

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 20 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Tomcio Paluszek
Tomcio Paluch

Tomcio Paluch – audiobook

Doskwiera Ci nuda? A może po prostu nie chcesz na dobranoc znów oglądać kreskówki? Jeśli lubisz baśnie Braci Grimm, koniecznie poznaj i to opowiadanie! Audiobook Tomcio Paluch to świetne rozwiązanie na dzień, gdy najbliżsi nie mają akurat czasu na wspólne czytanie książek. Tej opowieści możesz wysłuchać samodzielnie lub ze znajomymi. By jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię, w międzyczasie warto spróbować narysować bohaterów występujących w słuchowisku. Weź do ręki kredki i bierz się do pracy!

Kim był Tomcio Paluch? Poznaj bohatera baśni Braci Grimm!

To niezwykle drobny, lecz sprytny i mądry chłopiec. Tomcio Paluch, bo tak właśnie nazywa się główny bohater tejże baśni Braci Grimm, urodził się w ubogiej rodzinie jako siódmy już syn drwala i drwalki. Ten mały urwis wspólnie ze swoimi braćmi miał wiele szalonych pomysłów. Dzięki temu, choć byli bardzo biedni i skromnie ubrani, radośnie spędzali czas w swoim towarzystwie. Pewnego dnia pod nieobecność rodziców rodzeństwo zgubiło się w lesie podczas zabawy. Co najgorsze, w oddali było słychać wycie wilków, a noc zbliżała się nieubłaganie. Na szczęście Tomcio Paluch ujrzał niedaleko dom. Kto go zamieszkiwał? Czy malutkiemu chłopcu i tym razem udało się wyciągnąć braci z tarapatów? Dowiedz się tego koniecznie z tego audiobooka!

Posłuchaj audiobooka pod tytułem Tomcio Paluch!

Nad rozwijaniem kreatywności, wyobraźni i zasobów słownictwa można pracować na wiele przyjemnych sposobów. Jednym z nich są ciekawe bajki do słuchania. Wśród Kubusiowych interpretacji baśni, które spisali Bracia Grimm, znajduje się audiobook pod tytułem Tomcio Paluch. To idealne opowiadanie dla miłośników niezwykłych przygód! Jeśli Ty również do nich należysz, koniecznie przygotuj pyszną przekąskę i wybierz się w podróż do świata wyobraźni. Na koniec spróbuj odpowiedzieć na pytanie Kubusia!

Sprawdź również:

Audiobook Kot w butach

Audiobook Kopciuszek

Audiobook Śpiąca Królewna

Więcej
© 2019 | Maspex