Bajka Roszpunka do słuchania

autor: Bracia Grimm czyta: Małgorzata Lewińska

Pewne małżeństwo długo nie mogło doczekać się potomstwa. Zmartwiona kobieta zachorowała z tęsknoty, i z dnia na dzień stawała się coraz słabsza. Pewnego razu wyjawiła swojemu mężowi, że jedynym lekarstwem są rosnące w sąsiednim ogrodzie liście roszpunki. Mąż zakradł się tam nocą i zebrał cudowną roślinę. Wówczas przyłapała go zła czarownica - właścicielka ogrodu. Wiedźma pozwoliła mężczyźnie zatrzymać roszpunkę jednak zażądała za nią najwyższej ceny - dziecka, które jak przepowiedziała, niebawem miało przyjść na świat...

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 12 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Hania i Roszpunka
Roszpunka

Roszpunka – audiobook

Są takie opowieści, które z całą pewnością są dobrze znane Twoim rodzicom, a nawet dziadkom. Należy do nich między innymi słynna bajka dla dzieci pod tytułem Roszpunka. Audiobook opowiada o małżeństwie, które bardzo chciało mieć potomstwo, ale na drodze do ich szczęścia niespodziewanie stanęła zła czarownica. Historii towarzyszy przyjemna melodia i efekty dźwiękowe, które wprowadzą Cię w niesamowity świat wyobraźni. Może ta bajka stanie się Twoją ulubioną opowieścią na dobranoc? Poznaj ją jak najszybciej, bo naprawdę warto!

Roszpunka, czyli kultowa bajka dla dzieci

Jednym z opowiadań, które powinno znać każde dziecko, jest bajka Roszpunka. O czym jest ten audiobook? Opowiem Ci! Dawno temu żyło sobie małżeństwo, które wyczekiwało potomstwa. Para miała już jednak swoje lata. Kobieta, długo już oczekując upragnionego dziecka, stawała się coraz słabsza. Któregoś dnia poprosiła męża, by przyniósł jej główkę roszpunki z grządek przy wieży czarownicy, która mieszkała w pobliżu. Choć mężczyzna był przestraszony, wybrał się do tajemniczego ogrodu i zerwał listki, które miały być lekarstwem dla jego żony. Zła wiedźma przyłapała go jednak i pozwoliła wziąć roślinę pod pewnym warunkiem… Małżeństwo musiałoby oddać jej maleństwo, które jej zdaniem niedługo miało przyjść na świat.

Poznaj bajkę o Roszpunce!

Mam nadzieję, że zaciekawił Cię opis tej bajki. Jak myślisz, czy wiedźma miała rację i małżeństwo doczekało się dziecka? Co się z nim stało? Wszystkiego dowiesz się, słuchając tej opowieści. Audiobook pod tytułem Roszpunka to wspaniała historia, w której pojawiają się złe czary, odważni bohaterowie i wydarzenia pełne wzruszeń. Koniecznie wysłuchaj opowiadania do końca i odpowiedz na pytanie Kubusia!

Więcej
© 2019 | Maspex