Bajka Hania i Roszpunka do słuchania

autor: Marcin Mortka czyta: Julia Kamińska

"Roszpunka" to tylko bajka, prawda? Prawda? Mała Hania podejrzewa, że to nie do końca tak, że długowłosa dziewczyna uwięziona w wieży przez złą wiedźmę to tylko historyjka dla dzieci. Jasne, może i nie ma wieży, za to jest blok, nie ma też okna wieży, ale jest takie zwykłe, ze szkłem, niemniej reszta się zgadza. Skoro zaś ktoś jest uwięziony, trzeba mu pomóc!

Hania jest gotowa do akcji! Kudłaty Pies, jak zawsze, trzęsie się ze strachu...

Kliknij i posłuchaj kontynuacji historii w

czas trwania: 29 minut
Poznaj też klasyczną wersję bajki
Roszpunka
Hania i Roszpunka

Hania i Roszpunka – audiobook

Poznaj małą Hanię, która uwielbia, gdy mama czyta jej bajki na dobranoc! Dziewczynce zawsze towarzyszy Kudłaty Pies, który podobno potrafi mówić (ale cicho sza!). To główni bohaterowie audiobooka pod tytułem Hania i Roszpunka. Uwielbiają oni dosłownie przepadać w czytanych przez mamę książkach i odpływać w krainę wyobraźni, gdy poznają szczegóły niewiarygodnych opowieści. Jeśli Ty też lubisz słuchać przeróżnych historii, koniecznie poznaj współczesną wersję kultowej baśni braci Grimm. Audiobook przepełniony jest efektami dźwiękowymi, dzięki którym łatwiej wyobrazić sobie wydarzenia opowiadane przez aktorkę Julię Kamińską. Przygotuj więc ulubione smakołyki i zaczynamy!

O czym jest bajka Hania i Roszpunka?

Chcesz dowiedzieć się, czego dotyczy ten utwór? Kubusiowy audiobook Hania i Roszpunka to pełna radości, zaskoczeń i tajemniczych stworzeń bajka do słuchania. Opowiada ona o małej Hani, która każdego dnia z niecierpliwością czeka, aż mama przeczyta jej bajeczkę na dobranoc. Któregoś wieczoru nadchodzi czas na książeczkę o dziewczynie o imieniu Roszpunka. Mała Hania jest nią od początku zafascynowana, nie znając jeszcze nawet w całości jej historii. Baśń tak ją zaintrygowała, że dziewczynka nie mogła zasnąć. Długo dyskutowała ze swoim towarzyszem, Kudłatym Psem, o tym, czy okrutna wiedźma była wymyślona, czy prawdziwa. Wtedy nagle, patrząc przez okno, dostrzegła coś podłużnego. Chwila, to nie mógł być warkocz Roszpunki, prawda? Chyba że… długowłosa dziewczyna naprawdę istnieje i została uwięziona także we współczesnym świecie. Hania jest gotowa, by to odkryć! Będziesz jej towarzyszyć w tej przygodzie?

Współczesna wersja Roszpunki – czym różni się od klasycznej?

Prezentowany audiobook do słuchania jest współczesną wersją kultowej baśni pod tytułem Roszpunka. Klasyczną jej odsłonę z pewnością dobrze zna Twoje starsze rodzeństwo, Twoi rodzice, a nawet dziadkowie. Zanim powstały filmy animowane opowiadające o pięknej dziewczynie z niezwykle długimi włosami, ktoś musiał spisać pierwszą wersję bajki na papier. Czy uwierzysz, że bracia Grimm zrobili to ponad 200 lat temu? Naprawdę tak było! Od tamtego czasu różni autorzy tworzyli własne interpretacje oryginału. Jedną z nich jest właśnie nasza współczesna wersja Roszpunki.

Najważniejszą różnicą między oryginałem a nowoczesną odsłoną baśni jest czas wydarzeń. Podczas gdy Roszpunka żyła bardzo dawno temu, Hania mieszka w świecie, w którym istnieją komputery i telefony. Współczesna wersja może dzięki temu wydawać się małemu słuchaczowi znacznie bliższa. Wydarzenia z audiobooka rozgrywają się w realnej scenerii. To zwykłe osiedle, a nie magiczna kraina! Inni są również bohaterowie. Oprócz rozkosznej dziewczynki we współczesnej wersji utworu braci Grimm występują także między innymi zwierzęta potrafiące mówić, tajemnicze stworki – Chrupałek i Lampuszek, no i kilka innych postaci wprost wyjętych z literatury fantastycznej. Musisz sprawdzić!

Poznaj współczesną wersję Roszpunki!

Często zastanawiasz się, co robić w wolnym czasie? Oprócz przeróżnych zabaw, gier komputerowych i kreskówek mogą zaciekawić Cię także audiobooki. Kubuś przygotował dla Ciebie wyjątkową kolekcję bajek i legend do słuchania. Możesz włączać je nie tylko wtedy, gdy doskwiera Ci nuda i na zewnątrz pada deszcz. Odkrywaj nowe historie, gdy spotykasz się z kolegami i koleżankami, odpoczywasz lub zasypiasz. Możesz dzięki nim wiele się nauczyć. Na stronie kubus.pl od Storytel i Kubusia znajdziesz mnóstwo ciekawych audiobooków, więc na pewno któreś Cię zainteresują. Następnym razem możesz wybrać opowiadanie o toruńskich piernikach, Pięknej i Bestii, cudownej lampie Aladyna czy też dziewczynce z ciastkami.

Teraz jednak poznaj współczesną wersję Roszpunki i koniecznie pamiętaj o tym, by wysłuchać jej do samego końca! Następnie opowiedz przyjaciołom o Hani i jej niezwykłej przygodzie!

Więcej
© 2019 | Maspex