Bajka Kwiat Paproci do słuchania

czyta: Piotr Zelt

Dawno temu krążyła po polskich ziemiach legenda o tajemniczym Kwiecie Paproci. Według niej, ten kto go zerwie posiądzie wszystko o czym tylko zamarzy. Wielu śmiałków podjęło poszukiwania niezwykłej rośliny jednak nikomu się to nie udało. Kwiat rósł tylko w najkrótszą noc roku, był niezwykle mały, a na domiar złego strzegły go siły nieczyste, które skutecznie powstrzymywały wszystkich śmiałków. Pewnego dnia babcia opowiedziała Jacusiowi historię owej magicznej rośliny. Od tego momentu chłopiec nie myślał już o niczym innym… Czy młodemu bohaterowi udało się odnaleźć zaczarowany Kwiat Paproci?

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 18 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Kwiat Paproci - wersja współczesna
Kwiat Paproci

Kwiat paproci – audiobook

Opowieścią na dziś może być legenda o Kwiecie Paproci! Ten audiobook dla dzieci to historia pełna magii i zaskakujących zdarzeń. Co więcej, skłania ona do refleksji i myślenia. Jej wysłuchanie to wspaniała przygoda, którą można przeżyć z rodziną, przyjaciółmi lub po prostu we własnym łóżku. Bajki do słuchania są idealne na deszczowe dni oraz długie, zimowe wieczory. Będą odpowiednie także na dobranoc. Dzięki audiobookom można przenieść się w niezwykły świat wyobraźni w dowolnym momencie. Kubuś zaprasza więc do spędzania wspólnego czasu wszystkie dzieci, które lubią odkrywać ciekawe opowiadania!

Legenda o Kwiecie Paproci – o czym jest ta opowieść?

O czym opowiada audiobook Kwiat Paproci? Warto przeczytać jego krótkie streszczenie!

Dawno temu – w czasach, gdy czary wcale nie były czymś niezwykłym – istniał podobno kwiat o niezwykłych właściwościach. Osoba, która go znajdzie, mogłaby otrzymać wszystko, o czym tylko marzy. Według powszechnej wiary roślina kwitła tylko w jedną, w dodatku najkrótszą noc w roku – Noc Świętojańską – po czym znikała na kolejnych 12 miesięcy. Odnalezienie jej w określonym czasie było więc niezwykle trudne. Przeróżni poszukiwacze wykazywali się wytrwałością i odwagą, jednak wyglądało na to, że pewna moc bardzo dobrze strzegła magicznego kwiatka.

Legendę o Kwiecie Paproci poznał także Jacek. Chłopiec tak marzył o dostatku dla swojej rodziny, że postawił sobie za cel znalezienie rośliny. Przeżył w związku ze swoją misją przygody, które wydają się nieprawdopodobne i spotkał na swojej drodze straszydła, o których wielu nawet się nie śniło. Szukał wytrwale, ale czy udało mu się odnaleźć magiczny kwiat? Czy zdążył przed wschodem słońca i pianiem koguta? Koniecznie poznaj całą legendę dla dzieci w formie audiobooka!

Kwiat paproci – legenda dla dzieci

Czasami to, co wydaje się wspaniałe, może okazać się prawdziwym przekleństwem. Kwiat Paproci to legenda dla dzieci, która porusza wiele ważnych spraw. Audiobook opowiada o ubogim chłopcu, który postanawia pokonać mnóstwo przeszkód, by znaleźć kwitnącą paproć. Daje z siebie wszystko, jest wytrwały i nieustraszony po to, by jego rodzinie żyło się lepiej.

Szybko jednak okazuje się, że magiczny Kwiat Paproci ma własne wymagania, a otrzymanymi dobrami nie wolno się dzielić. Jacek mierzy się więc z egoizmem i chciwością, próbując rozstrzygnąć, jak powinien się zachować. Kosztowności z czasem zaczynają wydawać mu się niczym, gdy tęsknocie za rodzicami i rodzeństwem towarzyszą jeszcze wyrzuty sumienia. Jednak czy dla chłopca będą one wystarczającym powodem, by zrezygnować z dostatniego życia? Czy zdąży się opamiętać, zanim straci rodzinę?

Audiobook w przystępnej i zrozumiałej dla dzieci formie uświadamia, że szczęście, którym nie można się podzielić, jest właściwie bezwartościowe. Co więcej, uczy, że nawet w obliczu ogromnego bogactwa to właśnie rodzina jest najważniejszą wartością, a egoizm wiąże się z konsekwencjami.

Dlaczego warto zapoznawać dzieci z legendami?

Powodów, dla których dzieci powinny poznawać baśnie i legendy, jest mnóstwo. Po pierwsze te niesamowite opowiadania poprzez angażujące i zapierające dech w piersiach wydarzenia przekazują życiowe mądrości. Słuchanie takich historii jak Kwiat Paproci to świetny sposób na naukę rozróżniania tego, co dobre od tego, co złe. Legendy są również doskonałym źródłem wiedzy o świecie. Kubusiowe audiobooki to utwory, dzięki którym maluchy mogą odkrywać opowieści, które nierzadko są dobrze znane już ich rodzicom czy nawet dziadkom.

Kwiat Paproci oraz inne legendy w formie audiobooków mają także wartość edukacyjną. Dzięki przyjemnemu dla ucha podkładowi muzycznemu i efektom dźwiękowym, które działają na wyobraźnię, dzieci mogą wspinać się na wyżyny swojej kreatywności. Słuchając opowieści, wyobrażają sobie scenerię opowiadania oraz wygląd bohaterów, co jest doskonałym ćwiczeniem umysłowym. Jednocześnie poprzez tego typu zajęcia mogą poszerzać swój zasób słownictwa i oswajać się z różnymi emocjami.

Posłuchaj audiobooka Kwiat paproci!

Kubuś specjalnie dla dzieci przygotował zbiór ciekawych audiobooków – we współpracy ze Storytel. Wśród opowieści do słuchania jest właśnie legenda o Kwiecie Paproci. Wprowadza ona do krainy wyobraźni, pomaga lepiej zrozumieć otaczający świat i odróżniać dobro od zła. Jest rewelacyjną propozycją dla wszystkich tych, którzy szukają pomysłów na radzenie sobie z nudą. Legendy warto przekazywać z pokolenia na pokolenie, dlatego dobrze jest porozmawiać o wysłuchanej historii z bliskimi. Wartościowe pogawędki pomogą wyjaśnić to, co wzbudza wątpliwości i stworzą okazję do wymiany zdań i wrażeń. To świetny sposób na spędzanie czasu w rodzinnym gronie!

Więcej
© 2019 | Maspex