Bajka Królewna Śnieżka do słuchania

autor: Bracia Grimm czyta: Joanna Osyda

Dawno temu żyła księżniczka o skórze białej jak śnieg, ustach czerwonych jak krew i włosach ciemnych jak heban. Jej niezwykła uroda sprawiła, że nadano jej imię Śnieżka. Zła macocha była niezwykle zazdrosna o piękną dziewczynę i kiedy dowiedziała się od zaczarowanego lustra, że ta przewyższa ją swoim urokiem rozkazała myśliwemu zaprowadzić Śnieżkę do lasu i tam zabić. Mężczyzna ulitował się nad dziewczynką i porzucił ją w środku lasu. Bohaterka długo błąkała się po gęstwinach, aż zwierzęta wskazały jej leśną polanę, na której wznosił się mały, drewniany domek. Śnieżka postanowiła zapukać do jego drzwi...

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 18 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Kornelia poznaje system
Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka – audiobook

Zazdrość jest okropną emocją. O tym, jak bardzo potrafi ona być również niebezpieczna, na własnej skórze przekonuje się Królewna Śnieżka. Na szczęście uciekając przed okrutną macochą, dziewczyna spotyka na swojej drodze siedmiu krasnoludków. Na postawie tej właśnie baśni autorstwa słynnych Braci Grimm powstał prezentowany audiobook, który może umilić Ci poranek lub popołudnie. Możesz poznać go w trakcie zabawy, odpoczynku lub na dobranoc. Dzięki świetnym opowiadaniom do słuchania dostępnym na stronie kubus.pl od Storytel nigdy nie będziesz się nudzić!

Streszczenie audiobooka o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach

Pewnego dnia przyszła na świat długo wyczekiwana córeczka królewskiej pary. Ze względu na wyjątkową urodę – skórę białą jak śnieg, usta czerwone jak krew i włosy ciemne jak heban – otrzymała imię Śnieżka. Rodzinne szczęście monarchów nie trwało jednak długo. Wkrótce królowa zmarła, a król poślubił urodziwą, lecz okrutną kobietę. Macocha zazdrościła małej dziewczynce niezwykłego piękna, które z wiekiem stawało się jeszcze bardziej widoczne. Gdy pewnego dnia zaczarowane zwierciadło wskazało Królewnę Śnieżkę jako najpiękniejszą na świecie, macocha bardzo się rozgniewała i kazała myśliwemu zabić swoją pasierbicę. Ten jednak ulitował się nad dziewczyną i puścił ją wolno. Zgodnie z jego radą uciekała ona przed siebie, aż w końcu dotarła do malutkiej chatki zamieszkanej przez siedmiu krasnoludków. Czy znalazła tam schronienie? Jak dalej potoczyły się jej losy? Koniecznie poznaj tego audiobooka na podstawie baśni Braci Grimm!

Czego uczy audiobook pt. Królewna Śnieżka?

Podobnie, jak inne audiobooki historia królewny o niezwykłej urodzie niewątpliwie może wpływać na rozwój wyobraźni, kreatywności oraz poszerzać zasób słownictwa. Co więcej, może kształtować także empatię, wrażliwość i dojrzałość emocjonalną. Poza tym baśnie już od wielu pokoleń uczą odróżniać dobro od zła i w przystępny dla dzieci sposób przekazują wiedzę o świecie. Audiobook Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków pokazuje także, że nie należy ufać nieznajomym. W kontaktach z osobami, których nie znamy zdecydowanie warto być przezornym. Dzięki tej historii Braci Grimm można poznać też takie pojęcia, jak próżność i zazdrość. Porozmawiaj o nich z najbliższymi!

Słuchaj audiobooków od Storytel!

Słuchanie bajek to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Na stronie kubus.pl, wśród audiobooków od Storytel możesz znaleźć wiele niesamowitych historii! Audiobook Królewna Śnieżka to niejedyna baśń, którą spisali Bracia Grimm. Może zainteresuje Cię także Śpiąca Królewna, Roszpunka lub Czerwony Kapturek? Na koniec mam dla Ciebie jeszcze propozycję ciekawego zajęcia! Gdy wysłuchasz uważnie tego opowiadania, spróbuj narysować wybrane postaci z baśni Braci Grimm. Pamiętaj o tych cechach wyglądu, o których była mowa w opowieści! Może wyobrazisz sobie też, jak wyglądał domek siedmiu krasnoludków? Weź kartkę i do dzieła!

Więcej
© 2019 | Maspex