Bajka Dziewczynka z zapałkami do słuchania

autor: Hans Christian Andersen czyta: Paulina Holtz

Ostatniego dnia roku, przez zaśnieżone ulice szła bez butów biedna dziewczynka, której tego dnia nie udało się sprzedać ani jednej wiązki zapałek. Dziewczynka nie chciała wracać do domu bez pieniędzy więc błąkała się ulicami miasta, zerkając do pięknie oświetlonych wnętrz bogatych domostw. Jedyną ulgę przynosiły jej odpalane zapałki, których światło tworzyło najwspanialsze wizje, dawało ciepło i przynosiło chwilę ukojenia. Co stało się dalej? Dowiedz się, słuchając baśni “Dziewczynka z zapałkami”!

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 7 minut
Poznaj też współczesną wersję bajki
Dziewczynka z ciastkami
Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami – audiobook

Cześć, to ja, Kubuś! Mam dziś dla Ciebie kolejną historię! Tym razem będzie to audiobook Dziewczynka z zapałkami autorstwa Hansa Christiana Andersena. Ciekawi Cię, o czym opowiada? Bardzo się cieszę i zapraszam Cię do wspaniałego świata wyobraźni. Słuchając tej opowieści, możesz całkowicie dać się ponieść fantazji – wymyślać wygląd bohaterów i tworzyć scenerie. Już teraz dowiedz się, jak potoczyła się historia biednej dziewczynki z zapałkami. Jak myślisz, czy jej zakończenie jest smutne, czy szczęśliwe?

Kim była dziewczynka z zapałkami?

Główną bohaterką prezentowanej bajki do słuchania jest dziewczynka pochodząca z ubogiej rodziny. Wraz z rodzicami mieszka ona na strychu starego budynku, zaraz pod samym dachem, w dodatku dziurawym. Tylko pomyśl, jak musi tam być zimno! Jej zadaniem jest sprzedawać wiązki zapałek i przynosić rodzinie choć najmniejsze kwoty. Bohaterka audiobooka na podstawie Hansa Christiana Andersena jest niezwykle wytrwała i próbuje radzić sobie w przykrych i trudnych okolicznościach. Odpalając niesprzedane zapałki, widzi piękne rzeczy, dzięki którym choć na chwilę zapomina o strachu i panującym na zewnątrz mrozie.

Audiobook Dziewczynka z zapałkami – streszczenie

Zimnego popołudnia, w ostatni dzień w roku po pewnym miasteczku błąkała się bosa, cienko ubrana dziewczynka. Cały fartuszek miała wypełniony zapałkami. Miała za zadanie je sprzedać, jednak nikt nie chciał kupić ani jednego patyczka. Dziewczynka nie chciała wrócić do domu bez żadnych pieniędzy – wiedziała, że jej rodzina ich potrzebuje. Choć była już bardzo zmarznięta, a na zewnątrz padał śnieg, malutka ukucnęła smutna między budynkami. By ogrzać zmarznięte rączki, odpalała po kolei zapałki, które przynosiły jej wprost magiczne chwile pokrzepienia. Do czasu aż gasły, wywoływały piękne wizje, które rozgrzewały i dłonie i serduszko małej bohaterki baśni Hansa Christiana Andersena. Jeśli chcesz wiedzieć, co było dalej, koniecznie posłuchaj audiobooka!

Czego uczy historia dziewczynki z zapałkami?

Historia czytana przez aktorkę Paulinę Holtz pokazuje, że pomoc potrzebującym jest bardzo ważna. Pisząc baśń pod tytułem Dziewczynka z zapałkami, Hans Christian Andersen chciał zwrócić uwagę na ludzki egoizm i ignorancję. Te pojęcia pomogą Ci zrozumieć rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo. Gdyby nie obojętność ludzi mijających zmarzniętą dziewczynkę, jej historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Jak Twoim zdaniem powinni zachować się przechodnie?

Dzięki słuchaniu audiobooków można poszerzyć zasób słownictwa, ćwiczyć kreatywność i rozwijać wyobraźnię. Kubusiowe opowiadania dostępne na kubus.pl, powstałe we współpracy ze sStorytel pomagają również ciekawie zagospodarować czas, na przykład w trakcie podróży samochodem. Takie propozycje jak ta baśń Hansa Christiana Andersena będą też idealne na zimowe, mroźne wieczory przy ciepłej herbacie lub szklance gorącej czekolady.

Wysłuchaj opowieści autorstwa Hansa Christiana Andersena!

Kiedy wysłuchasz tej opowieści: przed snem, w trakcie zabawy, podczas podróży czy może w ramach popołudniowego odpoczynku? Audiobook na postawie baśni Hansa Christiana Andersena to dobra propozycja na każdą z tych okoliczności. Taka rozrywka to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu i doskonała alternatywa kreskówek oglądanych w telewizji lub na tablecie. Już teraz usiądź więc wygodnie, kliknij odpowiedni przycisk, przenieś się w myślach do chłodnego, zimowego dnia i poznaj dziewczynkę z zapałkami!

Sprawdź również:

Audiobook Królowa Śniegu

Audiobook Calineczka

Więcej
© 2019 | Maspex