Strona główna
Zamknij

Bajka dla dzieci - Dzień Marchewki

Witaj w słonecznym sadzie Kubusia! Mieszkają tutaj: banan, malina, truskawka, jabłko i pomidor. Gdy nadchodzi Dzień Marchewki, rozmyślają o niej i dochodzą do wniosku, że nie wiedzą wielu rzeczy na jej temat. Na szczęście mądry miś odpowiada na wszystkie ich pytania. Obejrzyj krótką bajkę dla dzieci i sam dowiedz się czegoś więcej o tym zdrowym warzywie!

Bajka o zaletach marchewki

Pomarańczowy korzeń i zielona natka są tym, co widać na pierwszy rzut oka. O tym, że marchewka jest zdrowa i pyszna przekonuje widzów banan, a truskawka stwierdza, że lubi ją chrupać. Jednak owoce i pomidor nie wiedzą jednego: skąd bierze się to warzywo? Oglądając bajkę, Ty też odkryjesz:

  • gdzie rośnie marchewka,
  • co trzeba zrobić przed jej zjedzeniem,
  • w jakiej formie można ją spożyć?

Te zagadnienia wyjaśnia Kubuś, który przecież świetnie zna się na wyrobach owocowo-warzywnych. Sam uwielbia każdego dnia zdrowo się odżywiać, a gdy jest spragniony, sięga po pełen witamin sok. Dzieci mogą się sporo od niego nauczyć.

Edukacyjna bajka dla dzieci

Promowanie jedzenia owoców i warzyw to jeden z celów, jaki przyświeca corocznym obchodom Dnia Marchewki. Wychowanie do właściwego odżywiania pełni ważną rolę w pierwszych latach życia dzieci. Nawyki, jakie zdobywają w tym czasie, często pozostają z nimi na długo.

Pokarmy jedzone w okresie dzieciństwa zwykle wywołują miłe wspomnienia. Dlatego także dorośli z chęcią wracają do napojów i posiłków, które towarzyszyły im w okresie uczęszczania do przedszkola i szkoły. Z tego względu ważne jest obchodzenie dni warzyw i owoców. Służy ono między innymi przyzwyczajaniu maluchów do sposobu odżywiania, jaki jest dla nich korzystny przez całe życie.

Ta krótka bajka o marchewce dla dzieci ma za zadanie w przystępny sposób zachęcić do spożywania zdrowych produktów. Dzięki niej najmłodsi przypominają sobie o:

  • konieczności umycia warzyw przed jedzeniem,
  • możliwości chrupania surowych korzeni,
  • pysznym smaku soków.

Można się z niej dowiedzieć, że jedną z największych zalet warzywa jest to, że dostarcza organizmowi witamin. Bohaterowie bajki przekonują się też, że pomarańczowy korzeń jest przede wszystkim smaczny i że używa się go również do produkcji lubianych, słodkich napojów.

Sympatyczny miś Kubuś, którego dzieci znają z opakowań popularnych artykułów spożywczych, przekonuje, że warto jeść warzywa pod różnymi postaciami. Dobry przykład, jaki daje uśmiechnięty niedźwiadek, zapada w pamięć najmłodszych i zachęca ich do jedzenia produktów korzystnych dla ich zdrowia oraz kształtowania dobrych nawyków żywieniowych.

Jak możesz uczcić Dzień Marchewki?

Jeśli uczęszczałeś do przedszkola, prawdopodobnie obchodziłeś Dzień Marchewki. Świętuje się go na różne sposoby: przez dekorowanie sali, zabawy, ćwiczenia i naukę o prawidłowym żywieniu. Teraz możesz poznać najważniejsze fakty o zdrowym warzywie z krótkiej bajki dla dzieci. Uczcij dzień tej smacznej przekąski w miły sposób. Obejrzyj animację i odkryj właściwości jednego z najpopularniejszych składników musów i soków, a na długo zapamiętasz wszystkie jego zalety.