Bajka Stoliczku nakryj się! do słuchania

autor: Michał Cetnarowski czyta: Józef Pawłowski

Przed laty żył krawiec, który miał trzech synów. Ich głównym zadaniem było wypasanie kozy, której mlekiem żywiła się cała rodzina. Niestety koza okazała się podstępnym stworzeniem i doprowadziła do tego, że krawiec wygonił z domu wszystkie swoje dzieci. Jego synowie, mimo trudności, jakie niosło ze sobą dorosłe życie, nie dali za wygraną. Dzięki ciężkiej pracy zdobyli wiedzę i umiejętności. Po latach zapragnęli wrócić do ojca, by pokazać mu magiczne przedmioty, jakie otrzymali od swoich mistrzów. Magiczne przedmioty mają jednak to do siebie, że ściągają uwagę wielu ludzi… 

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 22 minuty
Stoliczku nakryj się!

Stoliczku nakryj się! – audiobook

Świat wyobraźni stoi przed Tobą otworem! Tym razem wraz z Kubusiem poznasz opowieść pod tytułem Stoliczku nakryj się! Audiobook, czyli bajka do słuchania umili Ci czas. Słuchając tej opowieści, na pewno nie będziesz się nudzić! Zaskakujące przygody, które przydarzają się staremu krawcowi i jego trzem synom z pewnością Cię zainteresują. Czy uwierzysz, że przyczyną wydarzeń było kłamstwo… kozy? Tak, to prawda! Koniecznie poznaj nie tylko streszczenie, ale i całą historię – z rodzeństwem, przyjaciółmi lub samodzielnie. Obiecuję, że to będzie wspaniała zabawa!

Streszczenie bajki Stoliczku nakryj się

Zastanawiasz się, o czym jest ta bajka do słuchania? Audiobook Stoliczku nakryj się! opowiada o krawcu, który miał trzech synów i jedną kozę. Zwierzę dostarczało mleka dla całej rodziny, dlatego mężczyzna i jego dzieci bardzo się o nią troszczyli. Każdego dnia synowie krawca dbali o to, by kózka wracała do obory najedzona i zadowolona. Ona jednak, okłamując najstarszego członka rodziny, doprowadziła do tego, że wygnał on z domu swoje dzieci. W ten sposób krawiec został z kozą sam.

Szybko jednak przekonał się on o tym, jak podstępne i niewdzięczne było zwierzę. Za karę mężczyzna ostrzygł więc je bardzo krótko i wygnał z gospodarstwa. W tym czasie synowie krawca uczyli się pilnie od swoich mistrzów: stolarza, młynarza i tokarza, za co otrzymali od nich niezwykłe nagrody. Czym one były i co się stało, gdy ludzie dowiedzieli się o tych, jak się okazało, magicznych przedmiotach? Koniecznie to odkryj, włączając w wolnej chwili Stoliczku nakryj się! do słuchania.

O czym jest audiobook Stoliczku nakryj się?

Choć powyższe streszczenie bajki Stoliczku nakryj się! dobrze zapoznaje z fabułą, warto wspomnieć jeszcze o tym, czego uczy audiobook. Dzięki tej historii dowiesz się, że w dorosłym życiu trzeba czasem stawiać czoła przeciwnościom losu, ale nie warto dawać za wygraną. Uczciwością i zaangażowaniem można zapracować sobie na sukces lub nagrodę. Słuchając o tym, jak koza oszukała krawca, zwracamy uwagę na to, że nie każdemu warto zaufać. Mężczyzna uwierzył podstępnemu zwierzęciu bardziej niż swoim synom, co nie wyszło mu na dobre. Na przykładzie jednego z bohaterów, Karczmarza, bajka Stoliczku nakryj się! pokazuje również, że nieuczciwość i kradzież spotykają się z karą i konsekwencjami. Poprzez metafory audiobook pomaga małym słuchaczom lepiej zrozumieć otaczający je świat.

Stoliczku nakryj się do słuchania – świetna rozrywka!

Powodów, dla których warto włączać bajki do słuchania, jest sporo. Audiobook Stoliczku nakryj się!, podobnie jak inne utwory od Kubusia, to szansa na poznanie ciekawych opowieści. Dzięki słuchaniu czytanek można również poszerzać swój zasób słownictwa. Interpretacja aktora, efekty dźwiękowe i podkład muzyczny w audiobooku Stoliczku nakryj się! stymulują wyobraźnię. Ta z kolei wpływa na rozwój kreatywności, która niewątpliwie przydaje się przede wszystkim w trakcie zajęć artystycznych w szkole. Bajki do słuchania mogą wspomagać także rozwój emocjonalny, w tym zdolność do odczuwania empatii i dostrzegania emocji innych osób na przykład w trakcie rozmowy.

Słuchaj ulubionych audiobooków od Storytel!

Czy wiesz, że bajka pod tytułem Stoliczku nakryj się! to tylko jedna z wielu opowieści do słuchania, które przygotował dla Ciebie Kubuś? Na stronie kubus.pl, od Storytel możesz znaleźć mnóstwo ciekawych historii, które wprowadza Cię w niezwykły świat fantazji. Audiobooki to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, ale z powodzeniem mogą posłużyć również jako bajki na dobranoc. Wystarczy przeczytać streszczenie, by zdecydować się na odpowiednią historię. Za każdym razem wybieraj inne opowiadanie, aż w końcu odkryjesz je wszystkie. To naprawdę świetna zabawa!

Więcej
© 2019 | Maspex