Bajka Muzykanci z Bremy do słuchania

autor: Barbara Supeł czyta: Jakub Wieczorek

Dawno temu w pewnej wiosce żył sobie stary osioł. Jego wielkim marzeniem było muzykowanie, jednak całe życie przepracował dźwigając ciężary, które przewoził na grzbiecie dla swojego zrzędliwego właściciela. Pewnego dnia osioł zaczął przeczuwać, że gospodarz chce się go pozbyć. Wyruszył w podróż, podczas której poznał innych niezwykłych muzykantów.

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 9 minut
Muzykanci z Bremy

Muzykanci z Bremy – audiobook

Poznaj bohaterów bajki pt. Czterej Muzykanci z Bremy! Stary osioł, który uwielbia śpiewać, pies myśliwski ze słabym węchem, kot niepotrafiący już łapać myszy i kogut, który ma wylądować w garnku, tworzą przesympatyczną ferajnę. Grupa na stare lata postanawia założyć… zespół muzyczny! Jeśli zastanawiasz się, jak potoczyły się ich losy, koniecznie posłuchaj tego audiobooka! Możesz przeczytać też jego streszczenie i zdecydować, czy to właśnie tę opowieść poznasz tym razem. Zapraszam do ciekawego zajęcia – siadaj wygodnie i możemy zaczynać!

Czterej muzykanci z Bremy – streszczenie

Głównym bohaterem bajki Czterej Muzykanci z Bremy jest stary osioł. Jego największym marzeniem jest muzykowanie, jednak wydaje się ono niemożliwe do spełnienia. Zwierzę mieszka w wiosce, gdzie niestety nie dostrzega możliwości dla rozwinięcia swojej muzycznej kariery. Dlaczego? Powodów jest kilka… Po pierwsze – i chyba najważniejsze – osły po prostu nie są znane z tego, że śpiewają. W ich naturze leży raczej pomaganie ludziom poprzez dźwiganie ciężarów. Poza tym są one również uważane za bardzo uparte, a przy tym niezbyt mądre.

W osiołku potencjału nie zauważa także jego właściciel, stary Jakub. Gospodarz jest w dodatku okropnie gburowaty i zdecydowanie nie lubi muzyki. Z czasem przestaje też być zadowolony z pracy, jaką wykonuje osiołek ze względu na swój starszy już wiek. Z obawy przed swoją przyszłością, osioł opuszcza więc wioskę i postanawia w końcu spełniać marzenia. Wyrusza do Bremy, z niecierpliwością oczekując swojej artystycznej kariery, a po drodze poznaje trzech wyjątkowych muzykantów. Każdy z nich jest inny, ale łączy ich zaskakująco wiele… Jeśli ciekawią Cię ich losy, posłuchaj całego audiobooka!

O czym jest bajka Czterej Muzykanci z Bremy?

O czym jest ten audiobook? Najważniejsze informacje znasz już ze streszczenia, ale opowiadanie o 4. Muzykantach z Bremy porusza jeszcze inne wartościowe tematy. Bajka mówi między innymi o zaskakującej przyjaźni, której początkiem były przede wszystkim wspólne zainteresowanie i wizja ciekawej przyszłości, ale też strach bohaterów przed nieznanym. Cztery zwierzątka wspólnie postanawiają stawić mu czoła i zawalczyć o spokojną starość. W audiobooku pojawia się również motyw spełniania marzeń, podczas gdy najbliższe otoczenie nie wydaje się specjalnie kibicować naszym planom. Treść czytanki pokazuje także, jaką moc ma wzajemne motywowanie się i jakie sukcesy można odnieść wspólnie ze swoją paczką, gdy przyjaciele postanawiają połączyć siły.

Czego uczy opowieść o czterech muzykantach z Bremy?

Słuchając audiobooka pod tytułem Czterej Muzykanci z Bremy, uczysz się o niezwykłej sile przyjaźni. Dodatkowo dowiadujesz się, że warto zdobyć się na odwagę, by pokonywać przeciwności na drodze do spełniania marzeń. Zauważasz, że czasami przyjaciół o podobnych zainteresowaniach można poznać w najmniej spodziewanych okolicznościach. Możesz poznać również moc współpracy.

Bajka o muzykantach z Bremy pokazuje, że niezależnie od wieku, każdy jest wyjątkowy i potrzebny. Dzięki opowieści można zobaczyć, że nie tylko ludzie marzą o spokojnej starości. Zwierzęta w podeszłym wieku również zasługują na miłość, a gospodarze, którzy chcieli pozbyć się w bajce starszego psa oraz kota sprawili im ogromną przykrość.

Dlaczego warto słuchać audiobooków?

Już samo streszczenie pokazuje, że Czterej Muzykanci z Bremy to ciekawa bajka. Właśnie dlatego słuchanie tego audiobooka to świetny sposób, by pokonać nudę. Ta aktywizująca umysł propozycja na spędzanie czasu jest rewelacyjną formą edukacyjnej rozrywki. Czytane bajki rozwijają wyobraźnię. Dzięki temu, że słuchacz nie widzi wizerunku bohaterów, może samodzielnie wyobrażać sobie wygląd osiołka, kota, psa i koguta. To doskonałe ćwiczenie na kreatywność oraz rewelacyjny sposób spędzania wolnego czasu!

Co więcej, dzięki bajkom można poznać nowe słowa. Doświadczony aktor, który czyta historię o 4 muzykantach ciekawie ją opowiada, a jego interpretacja bardzo dobrze ukazuje emocje bohaterów. Opowieści towarzyszy także przyjemna melodia oraz efekty dźwiękowe, które pobudzają wyobraźnię.

Poznaj historię o 4 muzykantach z Bremy!

Jeśli lubisz ciekawie spędzać czas i każdego dnia odkrywać nowe, fascynujące opowiadania, Kubusiowe czytanki będą dla Ciebie idealne! Audiobook pod tytułem Czterej Muzykanci z Bremy to bajka, której możesz posłuchać z rodziną, rodzeństwem czy też przyjaciółmi. Podczas wspólnej rozmowy o tej historii można podzielić się swoimi przeżyciami na jej temat, dopytać o zastanawiające sytuacje, albo wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi 4 wspaniałych bohaterów opowieści.

Oprócz bajki o czterech wyjątkowych muzykantach z Bremy od Storytel znajdziesz również wiele innych ciekawych audiobooków, które Kubuś wybrał specjalnie dla Ciebie. To zarówno stare historie znane już przez Twoich rodziców, jak i nowe, zaskakujące opowieści – sprawdź koniecznie!

Więcej
© 2019 | Maspex