Bajka Biedny młynarczyk i kotek do słuchania

autor: Michał Cetnarowski czyta: Przemysław Bluszcz

Stary młynarz czuł, że jego życie powoli dobiega końca. Obwieścił więc swoim trzem uczniom, że odda młyn temu, który przyprowadzi mu najpiękniejszego konia. Dwóch starszych uczniów ochoczo przystało na propozycję, śmiejąc się przy tym z Bartka, który był nie tylko najmłodszy, ale i najgłupszy z nich. Podczas wyprawy w poszukiwaniu koni, chcąc pozbyć się uciążliwego balastu, starsi uczniowie zostawili Bartka samego. Jednak ten nie poddał się i po tym jak spotkał tajemniczego kota, wszystko postawił na jedną kartę...

Kliknij i posłuchaj 1000 innych bajek w

czas trwania: 12 minut
Biedny młynarczyk i kotek

Biedny Młynarczyk i kotek – audiobook

Czy opowieść o biednym młynarczyku i kotku obiła Ci się kiedyś o uszy? Jeśli nie, to najwyższa pora to zmienić! Ciekawa historia w formie audiobooka to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a dodatkowo doskonały pomysł na ćwiczenie wyobraźni. Bajka jest pełna zaskakujących wydarzeń, o których poczyta Ci Przemysław Bluszcz, gdy rodzic lub inny członek rodziny będzie zajęty. Ty możesz w tym czasie po prostu odpoczywać i słuchać uważnie.

Ciekawią Cię przygody chłopca o imieniu Bartek i niezwykłego kotka, którego spotkał na swojej drodze? W takim razie zapraszam Cię do świata audiobooków – to rewelacyjna rozrywka!

Biedny Młynarczyk i kotek – streszczenie

O czym opowiada audiobook pod tytułem Biedny Młynarczyk i kotek? To historia o ubogim młynarzu, który nie miał rodziny, a jedynie trzech uczniów. Kiedy mężczyzna był już bardzo stary, dał swoim podopiecznym zadanie: ten, który przyprowadzi mu najlepszego konia, otrzyma w spadku młyn. Pełni zapału chłopcy ruszyli więc w świat. Najmłodszego z nich, Bartka, pozostali uważali za niezbyt mądrego. Kiedy nadarzyła się okazja, starsi uczniowie zostawili go więc samego, uważając, że tylko pozbywają się kłopotu. Pozostawiony sam sobie Bartek (mimo że z początku bardzo wystraszony!) postanowił się nie poddawać, a to wszystko za sprawą tajemniczego, białego kotka… Co się wtedy stało i kto przyprowadził staremu młynarzowi najlepszego konia? Koniecznie musisz się dowiedzieć, słuchając tej opowieści!

Jak audiobook o Biednym Młynarczyku i kotku może pomóc w rozwoju dziecka?

Historia o Biednym Młynarczyku jest bardzo ekscytująca, a jej finał z pewnością zaskoczy dziecko! Podkład muzyczny, a także efekty dźwiękowe pobudzają wyobraźnię i wspomagają rozwój kreatywności. Słuchanie czytanki pomaga również w poszerzaniu słownictwa. Biedny Młynarczyk i kotek to audiobook, który uczy wytrwałości i cierpliwości. Opowiadanie pokazuje, że odrobina sprytu i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków może mieć zaskakujące skutki. Równocześnie na przykładzie zachowania starszych uczniów młynarza udowadnia, że nieuczciwość w rywalizacji się nie opłaca!

Posłuchaj opowieści o Biednym Młynarczyku i kotku od Storytel!

Czy nawet gdy nikt w Ciebie nie wierzy, możesz okazać się zwycięzcą? Odpowiedź na to pytanie poznasz, słuchając bajki o biednym Bartku i jego niezwykłym, czworonożnym znajomym. Poproś bliskich o pyszne i zdrowe przekąski lub ułóż się wygodnie w łóżku i skoncentruj się na opowieści o sprytnym i wytrwałym młynarczyku. Lubisz odkrywać wyjątkowe historie? Znajdź też inne ciekawe Kubusiowe audiobooki od Storytel!

Więcej
© 2019 | Maspex