Bajka Białośnieżka i Różanka do słuchania

autor: Michał Cetnarowski czyta: Anna Cieślak

Pewna uboga wdowa mieszkała w chatce z ogródkiem, w którym rosły dwa krzewy – krzew róż białych i krzew róż czerwonych. Kwiaty były wyjątkowo piękne, tak jak dwie córki wdowy - Białośnieżka i Różanka. Matka wraz z dziewczętami wiodły spokojne i harmonijne życie, aż pewnego wieczoru usłyszały niepokojące pukanie. Pomyślały, że do domu dobija się zagubiony wędrowiec, więc Różanka otworzyła drzwi, by wpuścić go do środka. Ale jej oczom ukazał się wielki, czarny niedźwiedź…

Kliknij i posłuchaj kontynuacji historii w

czas trwania: 16 minut
Białośnieżka i Różanka

Białośnieżka i Różanka – audiobook

Cześć, tu Kubuś! Mam dla Ciebie wspaniałą historię pod tytułem Białośnieżka i Różanka. Opowieść dostępna jest w wersji do słuchania, więc możesz poznawać ją nawet w trakcie zabawy lub odpoczynku. To też doskonały pomysł na zajęcie podczas spotkania z przyjaciółmi. Audiobooki stanowią jeden z ciekawszych sposobów na nudę. Warto ich słuchać na co dzień w wolnym czasie. Zachęcam Cię serdecznie do tego, by rozsiąść się wygodnie i wziąć ze sobą ulubione przekąski. Wspólnie możemy wspaniale spędzić czas!

Kim były Białośnieżka i Różanka?

Dziewczynki o imionach Białośnieżka i Różanka to śliczne córki ubogiej wdowy. Swoim urokiem bardzo przypominały one dwa krzaczki róż – z kwiatami białymi i czerwonymi. Jakie były bohaterki tego audiobooka? Białośnieżka była łagodna i spokojna. Dużo pomagała mamie, zajmowała się wraz z nią domem i lubiła czytać jej książki, gdy miały wolną chwilę. Różanka była z kolei pełna energii. Uwielbiała skakać po łące, gonić ptaki i zbierać kwiaty. Mimo pewnych różnic, dziewczynki bardzo się kochały. Warto wspomnieć o tym, że miały dwie ważne zasady – postanowiły nigdy się nie rozstawać i zawsze chciały się ze sobą dzielić.

Białośnieżka i Różanka – streszczenie

W małej chatce z ogródkiem mieszkała wdowa z dwiema córeczkami – Białośnieżką i Różanką. Choć trochę się różniły, łączyła je niezwykła, siostrzana więź. Poza tym obie były pracowitymi, pełnymi dobra dziewczynkami. Leśne zwierzęta wprost je kochały i uwielbiały spędzać czas w ich pobliżu. Ufały im zajączki, sarny, jelenie i ptaki. Dzieci zawsze dzieliły się dobrem, które do nich wracało, dlatego mama nigdy nie musiała się o nie martwić. Cała rodzina na co dzień zajmowała się swoim domem i utrzymywała go w czystości.

Tak właściwie mama i jej córeczki nie miały okazji przeżyć niezwykłych przygód. Do czasu, aż pewnego wieczoru ktoś zapukał do drzwi ich chatki… Kim był niespodziewany gość i jak dalej potoczyła się historia Białośnieżki i Różanki? Poznaj odpowiedź na te pytania, słuchając tego audiobooka!

Dlaczego warto poznać historię o Białośnieżce i Różance?

Jest wiele powodów, dla których warto wysłuchać opowieści o Białośnieżce i Różance. Audiobook bez wątpienia jest pełen magii. To zasługa wyjątkowej interpretacji, a także przyjemnej, delikatnej muzyki. Opowiadanie jest bogate w efekty dźwiękowe, które działają na wyobraźnię i wprowadzają dziecko w piękny świat fantazji. Wystarczy przymknąć oczy, by na własnej skórze poczuć moc niezwykłych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Bajka o Białośnieżce i Różance jest bardzo przyjemna, więc może stanowić opowiadanie na dobranoc. Jest także idealna do wysłuchania w ciągu dnia. Może stać się ulubioną opowieścią każdego dziecka, towarzysząc mu przez całe życie.

O czym mówi bajka Białośnieżka i Różanka?

Historia pod tytułem Białośnieżka i Różanka to wyjątkowe opowiadanie, dzięki któremu dzieci mogą lepiej zrozumieć otaczający je świat. Audiobook opowiada o tym, jak dwie dziewczynki wraz ze swoją mamą mieszkają w skromnej chatce. Mimo tego, że niewiele posiadają, zawsze chętnie dzielą się dobrem. Cała miłość, którą dają światu, wraca do nich i objawia się na różne sposoby – między innymi przez ogromne zaufanie leśnych zwierząt. Dzięki temu słuchacz może zauważyć, że w życiu warto być dobrym człowiekiem. Bajka uczy także tego, że warto pomagać w potrzebie, nawet wtedy, gdy ktoś okazuje się niewdzięczny lub nieprzyjazny. Dzięki temu można bowiem próbować zmienić szarą rzeczywistość.

Czy audiobook o Białośnieżce i Różance to wartościowa bajka?

Jak najbardziej! Audiobook, którego bohaterkami są Białośnieżka i Różanka to bajka, która przekazuje cenne wartości. Jedną z nich jest siostrzana miłość, która prowadzi dziewczynki przez życie. Dzięki niej siostrzyczki wspierają się nawzajem i potrafią wspólnie pokonywać wszelkie nieprzyjemności. Opowiadanie jednak nie tylko rozczula, ale i uczy. Udowadnia, że dobro zawsze zwycięża.

Słuchanie audiobooków to wspaniała rozrywka dla dzieci w każdym wieku. Opowieści mogą zachęcać do myślenia, pobudzać wyobraźnię i wpływać na rozwój kreatywności. Opowiadane przez aktorów historie, tak jak ta Białośnieżki i Różanki, nierzadko są zaskakujące. Dzięki temu dzieci poznają różne emocje i oswajają się z nimi, a także dowiadują się tego, jak reagować w określonych sytuacjach.

Słuchaj audiobooków w wolnym czasie!

Często zastanawiasz się, czym zająć się w wolnych chwilach? Odkryj kolekcję Kubusiowych książeczek do słuchania! To zbiór audiobooków przepełnionych wspaniałymi opowieściami o ludziach, zwierzętach, a nawet magicznych stworzeniach i przedmiotach. Z chęcią pokażę Ci je wszystkie! Tak jak bajka o Białośnieżce i Różance, pozostałe historie mogą wiele Cię nauczyć. Pamiętaj o tym, by po wysłuchaniu audiobooka koniecznie porozmawiać o nim z kolegami lub rodziną. Opowiedz bliskim o swoich ulubionych momentach, zapytaj o sytuacje, których nie rozumiesz, powiedz, który bohater szczególnie Ci się spodobał. Na kubus.pl od Storytel czeka na Ciebie mnóstwo bajeczek. Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Więcej
© 2019 | Maspex