Strona główna
Zamknij

Gra Szalone marchewki dla dzieci

Lubisz śpiewać piosenki i tańczyć w ich rytm? Chcesz nie tylko słuchać muzyki, ale i ją tworzyć? „Szalone marchewki” to wyjątkowa gra, która nauczy Cię dopasowywać elementy układanki i odtwarzać znane melodie na dzwonkach, znanych też jako cymbałki. Stwórz własny instrument i zacznij swobodne muzykowanie lub dowiedz się, jak samemu wykonywać ulubione utwory!

„Szalone marchewki” – gra dla miłośników puzzli

Rozgrywka zaczyna się od powitania z sympatycznym misiem Kubusiem, którego z pewnością wiele razy już spotkałeś. Niedźwiadek zaprasza Cię do złożenia instrumentu z... marchewek. Musisz ustawić je w odpowiedniej kolejności na drewnianych patyczkach. Uważaj: każde warzywo ma inną wielkość i odmienny kształt, przez co pasuje tylko do jednego miejsca w szeregu.

Udało Ci się stworzyć konstrukcję do złudzenia przypominającą cymbałki? To już połowa sukcesu! Teraz możesz podarować korzeniom szerokie uśmiechy oraz pogodne spojrzenia. Masz do wyboru aż osiem par oczu i tyle samo wesołych buź. Gdy radosne twarze są już gotowe, zaczyna się prawdziwa gra w marchewki... to znaczy gra na dzwonkach.

Pamiętaj, że na każdym etapie zabawy możesz liczyć na podpowiedzi Kubusia. Wystarczy, że klikniesz znak zapytania znajdujący się w prawym dolnym rogu, obok sylwetki misia. Dowiesz się wtedy, co powinieneś zrobić. Jesteś gotów? Pora wypróbować Twój instrument.

Nauka gry na cymbałkach i zdobywanie innych kompetencji

Układając warzywa na patyczkach i tworząc własne cymbałki, ćwiczyłeś między innymi:

 • koncentrację,
 • logiczne myślenie,
 • sprawność manualną.

Wszystkie te umiejętności ponownie Ci się przydadzą. Przed Tobą stoi nowe wyzwanie: podejmujesz próbę gry na dzwonkach. Marchewki zastępują metalowe sztabki na prawdziwych cymbałkach, a Ty dzierżysz w dłoni pałeczkę, którą sterujesz za pomocą palców na ekranie smartfona lub myszy Twojego komputera. Jedno kliknięcie to jeden dźwięk. Od tej chwili możesz grać tak, jak chcesz, lub dowiedzieć się, jak odtwarzać znane dziecięce utwory muzyczne.

Lekcja muzyki z „Szalonymi marchewkami”

Podobają Ci się takie piosenki, jak „Wlazł kotek na płotek”, „My jesteśmy krasnoludki” czy „Panie Janie”? Czy wiesz, że z powodzeniem możesz zagrać je na swoim nowym instrumencie? Wybierz ulubioną melodię z menu, odsłuchaj ją, a potem klikaj w podświetlane marchewki, żeby ją odtworzyć.

Z Kubusiem możesz nauczyć się wykonywać również te utwory muzyki dziecięcej:

 • „Mam chusteczkę haftowaną”,
 • „Jestem sobie przedszkolaczek”,
 • „W murowanej piwnicy”,
 • „Kaczuszki”.

Wśród dostępnych piosenek znalazły się także popularne: „Sto lat” i „Oda do radości”. Zagraj je raz lub naucz się ich na pamięć i poczuj satysfakcję płynącą z samodzielnego muzykowania. Pamiętaj, że gdy umiesz wykonać jakiś utwór na dzwonkach w grze online, możesz z łatwością odtworzyć go na prawdziwych cymbałkach. To może być początek Twojego nowego hobby.

Czego uczy gra w „Szalone marchewki”?

„Szalone marchewki” to gra, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale i uczy. Jest atrakcyjnym wstępem do uwielbianego przez dzieci muzykowania. Zabawa w odtwarzanie utworów:

 • wzbogaca wiedzę na temat instrumentów,
 • kształtuje wrażliwość muzyczną,
 • pomaga zapoznać się z różnymi piosenkami,
 • rozwija poczucie rytmu,
 • zachęca do dalszego muzykowania w przyszłości.

Z gry w marchewki korzystają nie tylko dzieci zainteresowane dzwonkami. Na początku wymaga od gracza wykonania kilku różnych poleceń. Aktywność kształtuje:

 • koordynację wzrokowo-ruchową,
 • umiejętność dostrzegania podobieństw i różnic,
 • zdolność skupienia się i zapamiętywania.

Te kompetencje jeszcze nie raz okażą się pomocne w trakcie innych gier oraz w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych. Dzięki szalonym warzywom uczysz się i bawisz w tym samym momencie. Ćwiczysz też oczywiście obsługę komputera lub smartfona i korzystanie z internetu – czyli to, co z pewnością Ci się przyda.

Gra online dostępna w każdej chwili

W „Szalone marchewki” da się grać w domu, na podwórku czy na przerwie w szkole. Szybka rozgrywka pozwala się zrelaksować i rozwinąć nowe umiejętności. Możesz zawsze rozpocząć zabawę od nowa, by poćwiczyć odtwarzanie melodii lub nauczyć się czegoś nowego. Kto wie, może tak rozpocznie się Twoja przygoda z muzyką? Wypróbuj tę grę i sprawdź też inne propozycje od Kubusia!