Strona główna
Zamknij

Gra Super koder dla dzieci

Hej, hej, hej tu Kubuś! Bardzo miło Cię widzieć! Dzisiaj chciałbym wprowadzić Cię w świat kodowania, co Ty na to? Przy okazji podszkolisz trochę swoją orientację w terenie i zdolność wyciągania wniosków. W grze, jaką jest Superkoder chodzi jednak przede wszystkim o to, by...zostać super koderem! Kim jest ta postać i czy to w ogóle jest człowiek? Jak najbardziej! To nazwa zawodu, który polega na tworzeniu algorytmów, czyli mówiąc prosto: układaniu przepisów na to, jak wykonać konkretne zadanie. Aby nim zostać, musisz poznać cyfrowy język. Chcesz się dowiedzieć, o co dokładnie chodzi? Czytaj wskazówki, a zrozumiesz wszystko w mgnieniu oka. Jeśli niektóre rzeczy będą dla Ciebie niezrozumiałe, Kubuś chętnie służy pomocą. Podpowiedzi szukaj pod przyciskiem oznaczonym znakiem zapytania. Zaczynamy?

Superkoder – chcesz nim zostać?

Zafascynowała Cię kariera super koderów? Aby zostać jednym z nich, potrzebne będą Ci różne umiejętności. Ta gra od Kubusia zdecydowanie nie będzie jednak wyłącznie nauką. To przede wszystkim rewelacyjna rozrywka! Na czym właściwie polega? Już mówię! Moi przyjaciele potrzebują Twojej pomocy. Chcą dotrzeć na spotkanie ze mną, ale nie za bardzo wiedzą jak. Droga jest bowiem pełna rozmaitych przeszkód. Tylko Ty wiesz, jak mogą je ominąć. Plansza, po której będą się poruszać, ułożona jest z małych kwadracików. Każdy z nich to jedno pole, czyli krok. Musisz ustalić konkretną liczbę takich kroków i innych ruchów (obrotów), które dzieci muszą wykonać, by znaleźć się w określonym punkcie – na mecie u Kubusia. Kiedy już zostaniesz super koderem w tej grze, będzie Ci łatwiej zrozumieć zagadnienia informatyczne w szkole. Świetnie, prawda?

Superkoder, czyli podstawy kodowania dla dzieci

Kodowanie to dobry wstęp do nauki programowania. Fajne jest to, że możesz uczyć się go już od najmłodszych lat. Jednym ze sposobów na opanowanie tej umiejętności jest Superkoder, czyli gra komputerowa Kubusia łącząca zabawę z nauką podstaw tej interesującej dziedziny. Jako super koder programujesz drogę, czyli zapisujesz trasę w postaci kodu. Gdy już zaczniemy, przedstawię Ci komendy, które stanowią dostępne polecenia. Z nich właśnie ułożysz algorytm – plan, dzięki któremu bohaterowie gry znajdą się na mecie. Gdy już skończysz, kliknij przycisk „IDŹ” i sprawdź, czy się udało. Jeśli nie, wyciągnij wnioski i spróbuj jeszcze raz. Tak właśnie się uczysz. Dzięki zabawie z Kubusiem możesz poznać język komputerów i rozwijać umiejętność logicznego myślenia. To świetna sprawa!

Superkoder – poznaj język komputerów

Ty i Kubuś w grze Superkoder możecie wspólnie poznać od podstaw fascynujący świat komputerów i programowania! Niezbędne jest do tego opanowanie cyfrowego języka. Na czym on polega? Zacznijmy od początku... My, ludzie, porozumiewamy się za pomocą słów. W przypadku komputerów jest trochę inaczej. One przecież nie zrozumieją tego, co do nich mówimy, prawda? Polecenia trzeba więc wydawać im w inny sposób. Do tego służy kodowanie, czyli zapisywanie wiadomości w postaci kodu. Takim kodem mogą być na przykład wcześniej określone znaki. Ułożone w konkretnej kolejności będą stanowiły polecenie dla maszyny. Dzięki tak skonstruowanej wiadomości komputer wie, co ma robić, a pomaga mu w tym właśnie super koder. I Ty możesz nim zostać!

Spróbuj swoich sił w kodowaniu!

Czas na rewelacyjną przygodę! Jeśli marzysz o tym, by w przyszłości zostać informatykiem albo programistą, lub po prostu chcesz zdobyć nową, ciekawą umiejętność Superkoder to idealna rozgrywka dla Ciebie. Właśnie od takich zabaw warto zaczynać naukę programowania, by była prosta i przyjemna. Pamiętałem o tym, by w grze pojawiły się trzy poziomy trudności – różnią się one planszami. Spróbuj po kolei opanować je wszystkie lub od razu zmierz się z tym najtrudniejszym. Takie wyzwania są bardzo fajne i dzięki nim możemy się rozwijać. Pierwsze podejście nie musi od razu zakończyć się sukcesem. Łatwy lub średni poziom trudności to też świetna opcja, bo Twój mózg powoli zaznajomi się z nowymi informacjami. To jak super koderze, zaprowadzisz moich przyjaciół na spotkanie ze mną? Pamiętaj, by nie wpaść przy tym na przeszkody! Ja już czekam na mecie – Kubuś!