Strona główna
Zamknij

Gra Sokomat dla dzieci

Kolorowy sokomat wygląda bardzo ciekawie, prawda? Domyślasz się może, do czego służy? Po jego nazwie nietrudno rozszyfrować, że z jego pomocą można zrobić różne soki. W tej grze dla dzieci możesz bez trudu i – co najważniejsze – samodzielnie stworzyć do picia coś naprawdę pysznego. Będę Ci w tym towarzyszył ja – Kubuś! W razie kłopotów lub wątpliwości nie krępuj się prosić mnie o pomoc. Kliknij wtedy znak zapytania, a szybko przypomnę Ci, o co dokładnie chodzi w tej rozgrywce. To jak, zaczynamy?

Gra dla dzieci Sokomat – na czym polega?

Zabawa jest niezwykle łatwa i przyjemna! Jestem pewny, że w mig nauczysz się obsługiwać supermaszynę, jaką jest sokomat. Nie ma tutaj żadnych skomplikowanych przycisków, z którymi sobie nie poradzisz. Zbudowałem ją po to, by każde dziecko mogło czasem poczuć się, jak dorosły i obsługiwać „dorosłe” sprzęty. Fajnie, co? Kiedy już obejrzysz dokładnie to kolorowe urządzenie Kubusia, możesz przystępować do pracy! To będzie świetne doświadczenie. Co musisz zrobić? Już tłumaczę!

Po pierwsze, w tej grze dla dzieci od Kubusia wrzucasz wybrane owoce do wyciskarki. Masz do dyspozycji naprawdę sporo gatunków – tych lokalnych (rosnących u nas w Polsce) oraz egzotycznych. Na pewno znajdziesz wśród nich swoje ulubione! Możesz wycisnąć sok z kilku wybranych owoców i warzyw. Po ich wymieszaniu w Sokomacie do zrobienia zostaje naprawdę niewiele. Musisz tylko rozlać przygotowany sok do Kubusiowych butelek i rozdać porcje moim przyjaciołom.

Dlaczego warto zagrać w grę dla dzieci Sokomat?

Przede wszystkim dowiadujesz się z niej, z czego dokładnie mogą powstawać soki i poznajesz uproszczony proces ich wytwarzania. To między innymi takie czynności wykonuje się w fabrykach Kubusia, by Twój ulubiony sok trafił do sklepu, a mama lub tata mogli go kupić. W tej grze dla dzieci poznasz też nazwy nieznanych Ci jeszcze owoców i warzyw lub je utrwalisz. Staniesz się ich prawdziwym znawcą! Znasz zabawę w państwa-miasta? Tam na pewno przydadzą Ci się niektóre z poznanych słów – na przykład liczi czy mango, które są nie tylko nazwą owoców, ale i całych roślin!

Gra dla dzieci Sokomat od Kubusia pobudza również kreatywność. To właśnie ona przyda Ci się do rysowania, malowania farbami i wielu innych zajęć. Dzięki niej masz też więcej pomysłów na wspaniałą zabawę. Zdolność kreatywnego myślenia jest potrzebna nie tylko na lekcji plastyki, ale też na co dzień.

Kubuś – zdrowe soki na ekranie komputera!

Grając w Sokomat Kubusia, nie tylko uczysz się ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim świetnie się bawisz. Możesz sobie wyobrazić, że pracujesz w fabryce soków. W tej grze dla dzieci wszystko jest możliwe – nawet to, że jesteś jej właścicielem lub właścicielką! Jeśli siedzisz przy komputerze razem z kolegą bądź koleżanką, możecie wcielić się w pewne role. Jedno z Was zamawia smak soku (jak na przykład w prawdziwej kawiarni), a drugie go wyciska. W międzyczasie wymieniajcie się. W ten sposób żadne z Was nie będzie się nudzić. Mam ogromną nadzieję, że ta zabawa Ci się spodoba!

Zrób sok dla przyjaciół, czyli Kubuś uczy się dzielić

Czy wiesz, że dzielenie się z innymi to nie tylko dobry uczynek, ale i prawdziwa przyjemność? W mojej grze przekonasz się, że uśmiech na twarzy przyjaciela jest bezcenny! Zrobiony przez Ciebie sok chętnie posmakują moi koledzy i koleżanki. Mam nadzieję, że będzie im smakował! Musisz tylko rozlać swoją owocową, warzywną lub owocowo-warzywną miksturę z Sokomatu do butelek. Pamiętaj, by podzielić się ze wszystkimi dziećmi i zrobić to tak, by byli w pełni zadowoleni!

Sokomat – gra dla dzieci od Kubusia!

Masz trochę wolnego czasu? Ty, Kubuś i gra dla dzieci Sokomat to super połączenie! Razem możecie stworzyć coś wspaniałego! Jak już wiesz, ta kolorowa maszyna działa cuda i każdy owoc oraz każde warzywo może przemienić w doskonały sok. Arbuz i jabłko, a może marchewka, truskawka i banan? Ty wybierasz! Za każdym razem możesz spróbować czegoś nowego.

Jeśli Twoi rodzice mają w domu wyciskarkę lub sokowirówkę, możecie również w Waszej kuchni przygotować zdrowy sok. Pomóż mamie i tacie wymyślić na niego przepis! Jeśli nie macie własnego Sokomatu, nic nie szkodzi. Ulubiony smak soczku Kubuś znajdziesz też w sklepie! Teraz jednak zabierz się do pracy i zrób coś pysznego dla moich przyjaciół w grze dla dzieci!