Strona główna
Zamknij

Gra Labirynty dla dzieci

Uwielbiasz zagadki? „Labirynty” to gra online, w której możesz sprawdzić swoją spostrzegawczość i rozwinąć umiejętność logicznego myślenia. Twoim zadaniem jest doprowadzenie grupy przyjaciół do sympatycznego misia, którego dobrze znasz z opakowań soków Kubuś Play, wód smakowych Waterrr i saszetek musów owocowych. Czy uda Ci się znaleźć najlepszą ścieżkę?

Tajemniczy labirynt Kubusia

Sprawdź swoje zdolności i przejdź przez jeden z krętych labiryntów Kubusia! Niedźwiadek, który nie raz patrzył na Ciebie z butelki napoju Play, dzisiaj staje się Twoim przewodnikiem. Pomoże Ci poprowadzić swoich przyjaciół po tajemniczych ścieżkach. Będzie udzielał Ci przydatnych rad, byś zakończył tę krótką grę online z sukcesem.

Od czego powinieneś zacząć? Najpierw musisz odważyć się, by wejść w nieznane korytarze. Roślinny gąszcz to nic nowego dla weteranów wycieczek i podróży, ale co powiesz na wędrówkę pośród skał czy zwalonych pni? Czujesz już zew przygody? Pomóż przyjaciołom Kubusia odnaleźć go w labiryncie stworzonym z:

  • szyszek lub żołędzi,
  • kamieni albo kłód drewna,
  • wysokich krzewów.

Już wybrałeś, z czego mają być zbudowane ściany, między którymi będziesz się poruszał? Zdecyduj się jeszcze na odpowiedni poziom trudności. Labirynty, na końcu których znajduje się Kubuś, to gra online i dla nowicjuszy, i dla doświadczonych tropicieli. Dlatego są wśród nich łatwe, średnie i trudne szlaki.

Wybrałeś już długość trasy? W takim razie właśnie rozpoczyna się właściwa rozgrywka. Chwyć butelkę soku Play lub orzeźwiającą wodę Waterrr i ruszaj w drogę. Powodzenia!

Jak przejść przez labirynt do Kubusia?

Żeby pomóc dzieciom pokonać drogę dzielącą je od przyjaznego misia, musisz wiedzieć, jak przemieszczać się po ścieżce. Korzystaj ze strzałek znajdujących się po prawej stronie ekranu. Jedno kliknięcie strzałki przeprowadzi znajomych Kubusia o niewielki odcinek trasy w wybranym kierunku.

Po kilkunastu naciśnięciach myszki lub dotknięciach ekranu przyjaciele pluszowego niedźwiadka będą już po drugiej stronie labiryntu... albo zgubią się w ślepej uliczce! Rezultat ich wyprawy zależy tylko od Ciebie. Dołóż wszelkich starań, aby przyjaciele misia szybko się z nim spotkali. Pamiętaj, możesz ponownie rozpocząć grę w każdym momencie.

Labirynty to nie tylko gra online

Stworzone dla dzieci gry online mogą być rozrywką, ale służą też nauce. Skomplikowane labirynty, jakie przygotował Kubuś znany z soków Play, są wyzwaniem dla Twojego umysłu. Wędrując z misiem po ekranie komputera lub smartfona, ćwiczysz:

  • spostrzegawczość,
  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • zdolności przewidywania.

Te umiejętności jeszcze nie raz przydadzą Ci się zarówno w trakcie innych gier online, jak i w codziennym życiu. Dzięki częstemu rozwiązywaniu tego typu zagadek potrafisz skoncentrować wzrok na konkretnym obiekcie, a uwagę – na jednym zadaniu.

Ćwiczenie pokonywania labiryntów sprawia, że:

  • lepiej orientujesz się w przestrzeni,
  • potrafisz zaplanować następne działania,
  • sprawniej znajdujesz rozwiązania problemów.

Takie zdolności są użyteczne w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych oraz w wielu innych sytuacjach.

Labirynty – gra online, która długo się nie nudzi

Różnej trudności labirynty online są łamigłówkami, które dają wspaniałą rozrywkę na wiele godzin. Nawet jeśli jeszcze nie znasz uśmiechniętego misia z opakowań soków Kubuś Play, rozpocznij grę. Pomóż przyjaciołom niedźwiadka do niego dotrzeć, a jeśli Ci się to uda, nie wahaj się spróbować ponownie. Wypróbuj wszystkie materiały, z których da się zbudować labirynt i sprawdź się na każdym poziomie trudności.